EFI Reggiani sprzedaje czwartą drukarkę tekstylną
18 lip 2019 15:37

Firma EFI Inc. uhonorowała nagrodami EFI Reggiani Innovation Pioneer pierwszych czterech klientów, którzy zainwestowali w drukarki EFI Reggiani BOLT, podkreślając ich zaangażowanie na rzecz wprowadzania innowacji w łańcuchach dostaw tekstyliów przy użyciu najnowszych technologii w produkcji masowej. Nagrody wręczono 22 czerwca podczas targów przemysłu włókienniczego ITMA w Barcelonie, na których firma pokazała nową ultraszybką drukarkę Reggiani BOLT - pierwszą dostępną jednoprzebiegową drukarkę atramentową, która może bezpośrednio produkować tekstylia z prędkością 90 metrów liniowych na minutę.

Pierwszy z nagrodzonych klientów to włoska firma tekstylna Texprint s.r.l., która już zainstalowała i obsługuje pierwszą na świecie drukarkę EFI Reggiani BOLT. Drugą i trzecią nagrodę zdobyły firma Hunbul Tex Pvt. Ltd. - jeden z wiodących pakistańskich przedsiębiorstw zajmujących się drukowaniem na tekstyliach - i marka odzieżowa oraz sprzedawca detaliczny z Pakistanu Firdous Cloth Mill Pvt. Ltd. Obie te firmy wybrały Reggiani BOLT do produkcji odzieży damskiej i męskiej. Z kolei pakistańska firma Zaman Textile Mills Pvt. Ltd, która zakupiła drukarkę Reggiani BOLT na wystawie ITMA, wykorzysta ją do produkcji tekstyliów do dekoracji wnętrz i odzieży.

Reggiani Bolt była najszybszą cyfrową drukarką atramentową do druku na tekstyliach zaprezentowaną podczas targów ITMA 2019. Jak podaje firma, drukarka jest wyposażona w najnowocześniejszy, wysokowydajny system głowic drukujących z wysokowydajnymi funkcjami recyrkulacji, zapewniając użytkownikom niezawodne, najwyższej jakości wydruki dla pełnego zakresu wzorów. Drukuje w rozdzielczości od 600x600 do 600x4800 dpi i zapewnia użytkownikom obrazowanie bezpośrednio na tkaninie ze zmienną wielkością kropli od 5 do 30 pikolitrów, oferując tym samym dokładną jakość obrazu. Jest to solidna platforma przemysłowa zaprojektowana do pracy 24/7, z doskonałą trwałością głowicy drukującej i minimalnymi potrzebami konserwacyjnymi. Ponadto opcjonalnie drukarka może pracować z jedną lub wieloma analogowymi stacjami drukującymi, zintegrowanymi z drukarką cyfrową w celu uzyskania efektów specjalnych.

Drukarka Reggiani BOLT zawiera nowy cyfrowy interfejs użytkownika EFI Fiery BT-1000 (DFE) oferujący profesjonalne zarządzanie kolorami i rozwiązanie RIP, które zapewnia wysoką jakość wyników drukowania, doskonałe odwzorowanie szczegółów, płynne gradacje, czyste barwy, głębokie czernie i wysokie nasycenie. Dzięki szybkości drukarki i solidnemu interfejsowi Fiery DFE użytkownicy mogą przesyłać zadania do produkcji w czasie rzeczywistym, zmniejszając koszt jednego metra cyfrowo drukowanych tekstyliów, jednocześnie tworząc szybko i sprawnie szerszy zakres projektów.

Na podstawie informacji firmy EFI opracowała AP