Grupa DTM rozpoczyna współpracę z OKI
24 lip 2019 10:31

Grupa DTM poszerzyła gamę produktów dostępnych w ofercie swej spółki-córki DTM Print (wcześniej Primera Europe) o model Pro 1050: 5-kolorową cyfrową drukarkę LED do etykiet wyprodukowaną przez firmę OKI. Dzięki swej bliskiej współpracy z OKI Europe, centralą japońskiego producenta systemów drukujących dla krajów EMEA, Grupa DTM będzie sprzedawać urządzenie za pośrednictwem swych kanałów dystrybucji na rynkach niemieckim, szwajcarskim, austriackim, hiszpańskim, portugalskim, irlandzkim oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Wykorzystując swą wiedzę i doświadczenie w zakresie cyfrowych drukarek etykietowych, firma przyczyniła się w znacznym stopniu do sukcesu popularnych modeli drukarek LX oraz CX produkcji Primera Technology na rynkach Europy, Afryki i Środkowego Wschodu. Co więcej, zdołała uczynić drukarkę CX1200e oraz system obróbki etykiet po druku FX1200e najlepszym średnionakładowym systemem produkcji etykiet na europejskim rynku w ubiegłej dekadzie.

Model Pro 1050 firmy OKI wykorzystuje technologię LED, może drukować w pięciu kolorach (CMYK + biały) i realizuje średnio- oraz wysokonakładowe zlecenia druku etykiet na żądanie. Dzięki unikalnej opcji druku piątym kolorem (białym) Pro1050 ustanawia nowe standardy kreatywności w swej klasie. Prócz standardowego druku z roli na rolę umożliwia – dzięki zastosowaniu wbudowanego noża – wycinanie ze wstęgi pojedynczych etykiet.

Podobnie jak drukarki laserowe, model OKI Pro 1050 wykorzystuje innowacyjny elektrofotograficzny proces druku suchym tonerem do tworzenia obrazów na światłoczułym bębnie, które następnie są przenoszone przez ładunek elektrostatyczny za pośrednictwem pasa transferowego i zapiekane na podłożu. Taka technologia pozwala na produkcję wodo- i światłoodpornych etykiet.

W porównaniu z konwencjonalnymi drukarkami laserowymi, w których obrazy są tworzone przez obracający się promień lasera, OKI Pro 1050 wykorzystuje statyczne listwy LED, co przekłada się na ograniczoną potrzebę konserwacji oraz wydłuża trwałość urządzenia. Głowice drukujące LED gwarantują precyzyjne pozycjonowanie każdego piksela i uzyskanie ostrego wydruku.

Mechanizmy drukujące oparte na technologii LED wymagają mniej miejsca, ponieważ są pozbawione ruchomych części i elementów optycznych; to pozwala zmniejszyć wymiary drukarki, która dodatkowo jest bardziej przyjazna dla środowiska, wydajna pod względem energetycznym i mniej materiałochłonna w produkcji.

Użytkownicy modelu Pro 1050 mogą wykorzystać do druku w konfiguracji kolorami CMYK+W lub tylko białym kolorem standardowe podłoża albo skorzystać z szerokiej gamy oryginalnych, certyfikowanych przez DTM materiałów etykietowych dla technologii suchego tonera: począwszy od matowych i błyszczących papierów aż po przezroczyste, matowe i błyszczące folie poliestrowe, a także specjalistyczne lakiery.

Na podstawie informacji Grupy DTM opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>