Esko prezentuje nowe ulepszenia dla serii ploterów tnących Kongsberg
9 sie 2019 08:10

Jak poinformowała firma Esko, jej najnowsze, cyfrowe rozwiązanie do cięcia i bigowania z serii Esko Kongsberg, umożliwia drukarniom produkującym opakowania z tektury falistej cięcie, wykrawanie i perforowanie bez konieczności zmiany narzędzi oraz zwiększenie wydajności obróbki nawet o 50 proc.

Dzięki nowo wprowadzonemu, modułowi Dual Heavy Duty Unit w cyfrowych ploterach tnących Kongsberg, operatorzy nie muszą już ręcznie ingerować w zmiany narzędzi w przypadku prac wymagających bigowania, cięcia i perforacji. Maszyna automatycznie przełączy się i użyje właściwego narzędzia w trakcie pracy, znacznie zwiększając wydajność produkcji.

Specjalnie zaprojektowana konstrukcja stołu umożliwia zastosowanie 50 kg siły docisku na materiałach falistych, bez uszczerbku na szybkości lub jakości. Dual Heavy Duty Unit zapewnia lepszą jakość zagnieceń, nawet na tworzywach o wysokiej zawartości materiałów z recyklingu. Jak podaje firma, w połączeniu z narzędziem Esko CorruSpeed, drukarnie mogą ciąć i perforować tektury faliste w jakości podobnej do sztancowania, przy pełnej prędkości maszyny do 100 m/min, oferując najlepsze cyfrowe rozwiązanie do produkcji krótkich serii z użyciem tektury falistej. Unikalna konstrukcja narzędzia CorruSpeed zapewnia czystsze, dokładniejsze cięcia bez zadziorów oraz wyraźne wykończenie krawędzi nawet przy najwyższych prędkościach.

Dual Heavy Duty Unit to wyjątkowy krok naprzód w zakresie serii Kongsberg. Po raz pierwszy łączy ono dwa niezależne kółka bigujące w jednym urządzeniu. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, operatorzy zachowują wszystkie zalety doskonałego docisku i prędkości z zaletami dodatkowej elastyczności i większej przepustowości.

Na podstawie informacji firmy Esko opracowała AP

 

error: Kopiowanie zabronione!