Comex postawił na Xeikon 3030
21 sie 2019 12:45

Comex, polska drukarnia specjalizująca się w produkcji wysoce uszlachetnionych, technologicznie zaawansowanych etykiet samoprzylepnych, zainwestowała w cyfrową maszynę do druku etykietowego Xeikon 3030 na wstęgach o zróżnicowanej szerokości, wyposażoną w technologię suchego tonera. Zakupu dokonała z myślą o rozszerzeniu swej działalności biznesowej dzięki zwiększeniu potencjału produkcji i utrzymaniu wyjątkowego poziomu obsługi klientów. Założone przed ponad 30 laty przedsiębiorstwo zyskało możliwość wykorzystania swych wyjątkowych i innowacyjnych technologii RFID z najnowocześniejszą technologią suchego tonera firmy Xeikon przy tworzeniu szerokiej gamy zaawansowanych, wielowarstwowych, odklejanych etykiet i personalizowanych projektów dla sektorów: farmaceutycznego, opakowań giętkich, spożywczego, napojowego oraz kosmetycznego, a także biletów o zróżnicowanym poziomie zabezpieczeń na sportowe i kulturalne imprezy masowe.

Marzena Kostrzewa, wiceprezes firmy Comex, wyjaśnia: „To nasza druga inwestycja w technologię Xeikon. Kupiony przed kilku laty Xeikon 330 zapewnił nam wiele korzyści. W ubiegłym roku obserwowaliśmy stały wzrost liczby i różnicowania zleceń. To wymusiło na nas potrzebę rozszerzenia gamy naszych urządzeń. W efekcie Comex zdecydował się na zainwestowanie w sprawdzoną technologię suchego tonera firmy Xeikon. W Polsce mamy opinię specjalistów wykorzystujących własne zaawansowane i innowacyjne rozwiązania przy łączeniu druku z najnowszymi technologiami RFID. Musieliśmy znaleźć odpowiednią maszynę drukującą, która spełni nasze potrzeby i zaspokoi rynkowy popyt”.

Oczekiwania klientów Comex są zróżnicowane. Dla przykładu przy obsłudze firm z branży winiarskiej drukarnia musi uwzględniać podłoża do etykiet, które pozwalają ich produktom wyróżniać się na konkurencyjnym rynku. „Odkryliśmy, że technologia suchego tonera jest bezkonkurencyjna przy nadrukach na materiałach o dużej wsiąkliwości. Gdy odkryliśmy jej stabilność, intensywność kolorów oraz gładkość nadruków, wiedzieliśmy, że musimy mieć ją w swojej ofercie, by móc zaspokajać potrzeby wszystkich naszych odbiorców.”

Technicznie zaawansowany park maszynowy drukarni Comex jest wyposażony w szeroką gamę urządzeń do projektowania i produkcji tagów i etykiet RFID w standardzie EPC Gen2, Mifare czy NFC. Są one niezbędne przy produkcji etykiet logistycznych i inwentaryzacyjnych, etykiet na książki biblioteczne i etykiet specjalistycznych, winiet oraz elektronicznych pieczęci. Każdy projekt jest dopasowywany do konkretnej technologii druku z myślą o uzyskaniu możliwie najlepszego efektu. Firma wyróżnia się zdolnością dostarczania innowacyjnych rozwiązań, które łączą druk z najnowszymi technologiami w rodzaju RFID. Własny, wewnętrzny dział zajmujący się technologiami automatycznej identyfikacji czyni z Comex jedyną firmę w Polsce, która potrafi wyprodukować od podstaw etykiety RFID. Przedsiębiorstwo nieustannie rozwija i rozszerza gamę swych innowacyjnych rozwiązań dla setek klientów z całej Polski i zagranicy. Przedsiębiorstwo podąża za trendami i dorobiło się marki twórcy wcześniej niedostępnych rozwiązań.

Marzena Kostrzewa chętnie podkreśla, że klienci zdążyli już docenić instalację nowego Xeikona, który zapewnia wiele namacalnych korzyści. Rozwiązanie oferowane przez model Xeikon 3030 oraz jego oprogramowanie pozwala nie tylko na druk na wspomnianych podłożach strukturalnych o dużym poziomie wsiąkliwości, przeznaczonych dla klientów z branży winiarskiej, ale również na wydajną produkcję etykiet z wykorzystaniem zróżnicowanych baz danych. Teraz Comex może wydrukować każde zlecenie, również takie, którego nie da się wykonać na innych maszynach cyfrowych. Kostrzewa podsumowuje: „Dzięki Xeikon 3030 osiągnęliśmy wyższy poziom produkcji etykiet w rozumieniu jakości, powtarzalności oraz zgodności z profilami ISO Coated. To dla nas bardzo ważne. Istotny jest również fakt, że nowe oprogramowanie Xeikon znacząco uprościło przygotowanie i produkcję złożonych i personalizowanych zleceń oraz zapewniło kluczowe oszczędności czasu, zwłaszcza przy zmianie surowców na maszynie. Chcielibyśmy dodatkowo podkreślić doskonałe przygotowanie techniczne oraz wyjątkową niezawodność i szybką responsywność polskiego serwisu firmy Xeikon. Jego profesjonalizm był ważnym czynnikiem przy podejmowaniu przez nas decyzji o zakupie kolejnego urządzenia tej firmy.”

Na podstawie informacji firmy Xeikon opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!