Polska premiera ploterów Ricoh Pro z serii L5100
27 sie 2019 10:27

Nowa generacja ploterów lateksowych oferuje druk z prędkością do 46,7 m²/h w trybie outdoor i do 25 m²/h w trybie indoor. W tej serii zastosowano najnowsze głowice Ricoh Gen5 oraz zaawansowany układ suszący, dzięki któremu prace są gotowe do końcowej obróbki zaraz po wydrukowaniu. Plotery wyposażono również w automatyczny system czyszczenia, który pozwala na dłuższą pracę urządzeń i minimalizuje ryzyko wystąpienia przestojów.

Nowy patch referencyjny Ricoh zapewnia stabilne drukowanie i jakość koloru. Porównuje wybrane fragmenty w obszarze skanowania z obrazem z kamery CMOS, wykrywa zatykanie się dysz oraz automatycznie dokonuje regulacji i korekty.

Urządzenia wykorzystują autorskie, ekologiczne i szybkoschnące atramenty lateksowe Ricoh z certyfikatem GREENGUARD. Dzięki temu można produkować na nich prace, które mogą być eksponowane nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz pomieszczeń. Plotery Ricoh przy maksymalnej szerokości nośnika 1371 mm (Pro L5130) i 1625 mm (Pro L5160) pozwalają na realizację szerokiej gamy zleceń takich jak druk: wielkich zewnętrznych plakatów i otulin budynków, plakatów reklamowych, canvasów czy grafik na foliach wylewanych. Dodatkowo dzięki niskiej temperaturze utrwalania - ok. 60° - możliwy jest druk na nośnikach wrażliwych na wysoką temperaturę.

Najnowszy ploter lateksowy Ricoh Pro L5160 zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w Polsce podczas Festiwalu Druku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh

error: Kopiowanie zabronione!
cript>