Igepa powiększa powierzchnie magazynowe
30 sie 2019 09:27

Spółka Igepa Polska podpisała umowę na wynajem dodatkowej powierzchni magazynowej w Poznaniu, w nowym parku logistycznym Panattoni. Wcześniej, w drugiej połowie lipca, Igepa Polska zawarła umowę na zwiększenie powierzchni podwarszawskiego magazynu w Mosznej (w parku logistycznym MLP).

Magazyn spółki w Poznaniu zwiększy się dwukrotnie. Obecnie jego powierzchnia to 1833 m2. Od 1 lipca 2020 roku magazyn Igepa w Poznaniu będzie pracować na powierzchni 3570 m2, a więc o 1737 m2 większej.

Z kolei w Mosznej magazyn spółki powiększy się o 60 proc. Obecnie to 3000 m2, a od 1 marca 2020 roku będzie to 4800 m2, czyli o 1800 m2 więcej. Rozszerzeniu ulegnie też przestrzeń biurowa.

„Obie zakontraktowane powierzchnie magazynowe, zarówno w Poznaniu, jak i w Mosznej to nowoczesne magazyny klasy A+, wysokiego składowania, z zaawansowanymi, energooszczędnymi rozwiązaniami technologicznymi” – zaznacza Robert Dąbrowski, dyrektor Działu Logistyki Igepa Polska.

Jednocześnie spółka przedłużyła umowy najmu powierzchni magazynowo-biurowych w Łodzi i we Wrocławiu.

Magazyn w Krakowie, bez zmian, funkcjonuje w dotychczasowej lokalizacji w parku logistycznym 7R.

Po wdrożeniu zmian łączna powierzchnia magazynów w Igepa Polska zwiększy się o 27 proc. do powierzchni 17 800 m2. Poczynione inwestycje zapewnią dalszy, szybki rozwój firmy i znaczne zwiększenie komfortu klientów. Wzrośnie potencjał w zakresie liczby standardów magazynowych oraz poszerzenia oferty o nowe pozycje.

Opracowano na podstawie informacji firmy Igepa Polska

cript>