Najważniejsze spotkanie branży opakowaniowej
6 wrz 2019 14:56

Setki wystawców, tysiące zwiedzających, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone na kilkudziesięciu tysiącach metrów przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tak w telegraficznym skrócie można opisać zbliżające się Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania TAROPAK (30 września – 3 października, Poznań). To organizowane od 40 lat wydarzenie jest wysoko cenione w branży opakowań zarówno przez wystawców i profesjonalnych zwiedzających z całego świata, jak i instytucje branżowe.

Na TAROPAK-u swoje produkty i usługi prezentują producenci i dostawcy technologii pakowania oraz etykietowania. Znaleźć tu można opakowania i technologie dedykowane zarówno branży spożywczej, chemicznej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, jak i kosmetycznej czy modowej. Jeśli poszukujesz rozwiązań, które pomogą podjąć wyzwania związane z pakowaniem lub logistyką, TAROPAK jest właściwym miejscem!

W nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zobaczyć najnowocześniejszy park maszynowy branży opakowań i etykiet. Producenci i dystrybutorzy prezentują czynne linie pakujące, drukarki opakowań czy roboty. Wszystko, co potrzebne do optymalizacji produkcji, pakowania i konfekcjonowania.

TAROPAK to jedyne wydarzenie poświęcone tematyce opakowaniowej w Polsce, które znane jest powszechnie wśród specjalistów z branży na całym świecie i każdorazowo jest przez nich tłumnie odwiedzane. Kluczowi potencjalni kupcy produktów i rozwiązań prezentowanych przez wystawców korzystają z programu Hosted Buyers, w ramach którego organizator – Grupa MTP – pokrywa w pełni koszty przelotów i pobytu w Poznaniu. W tym roku uczestniczy w nim kilkudziesięciu najważniejszych zagranicznych kupców z 18 krajów, m.in. z: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji, Rumunii, USA, Azerbejdżanu, Czech czy Estonii.

TAROPAK to także spotkania biznesowe, kontrakty i rozmowy handlowe. Uczestnictwo w targach daje możliwość bliższego poznania - zarówno na stoiskach wystawców, jak i podczas wykładów czy warsztatów – nowości rynkowych i nadchodzących trendów. W tym roku została wyodrębniona nowa strefa poświęcona w pełni zagadnieniom opakowań w e-commerce. „Rynek e-handlu w Polsce rośnie w tempie 20 procent rocznie. Dla branży opakowań to kolejna przestrzeń rozwoju, dlatego też zdecydowaliśmy się stworzyć Salon E-commerce. Jak wiemy, opakowania zarówno w tej, jak i w innych dziedzinach handlu mają bardzo istotne znaczenie. Opakowanie „sprzedaje”, chroni produkt, ma ogromny wpływ na logistykę i magazynowanie itp. Podczas TAROPAK-u, w dniach 30 września – 2 października organizujemy również, wraz z naszym partnerem – Allegro – konferencję dotyczącą e-commerce – mówi Hanna Zdrojewska, dyrektor targów TAROPAK. – Pierwszego dnia prelegenci skupią się na temacie OPAKOWAŃ w E-COMMERCE, opowiedzą m.in., jaki wpływ mają moda i trendy na optymalizację procesów pakowania. Drugi dzień poświęcony będzie LOGISTYCE I MAGAZYNOWANIU w kontekście handlu internetowego. O dobrych praktykach opowiedzą specjaliści z Allegro. Poruszą kwestie logistyki w Allegro, opowiedzą o programie Allegro Smart – jako formie dostawy towaru najczęściej wybieranej przez klientów. Tematyka trzeciego dnia wydarzenia to MARKETING I SPRZEDAŻ W E-COMMERCE.”

Program wydarzeń na stronie www.taropak.pl

Targi TAROPAK od dekad współtworzą biznes opakowaniowy w Polsce. Dlatego to właśnie na TAROPAK-u Polska Izba Opakowań będzie obchodzić jubileusz 25-lecia istnienia. „Wspólnie poruszamy ważne kwestie. Co roku jesteśmy gospodarzem Kongresu Opakowań, w tym roku współorganizujemy konferencję: „Opakowania żywności zagrożeniem dla konsumentów. Fakty i mity.”

Jesienny blok targów to prawdziwa synergia branż; w jednym miejscu spotyka się tutaj przemysł opakowaniowy i spożywczy, w tym cała branża gastronomiczna i HoReCa. W tym samym czasie bowiem odbędą się również Targi 4Print, Polagra Tech, Polagra Food, Polagra Gastro i Invest Hotel. Poznańskie targi to niepowtarzalna okazja zetknięcia się przedstawicieli różnych współpracujących ze sobą branż, to też jedyne miejsce, gdzie oferta przedstawiona jest tak komplementarnie i na tak wysokim poziomie.

Więcej informacji na stronie www.taropak.pl

Polub nas na fb/ TargiTaropak

Opracowano na podstawie informacji organizatora