Arctic Paper zakończył inwestycję w Kostrzynie
10 wrz 2019 14:11

Arctic Paper zakończył inwestycję o wartości 10 mln EUR w papierni w Kostrzynie. W jej efekcie wydajność maszyny papierniczej MP1 zwiększyła się o 30 000 ton rocznie, a portfolio produktów zostało rozszerzone. Inwestycja została w całości sfinansowana przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR).

Główna część projektu obejmowała zainstalowanie nowej sekcji prasowej dla maszyny MP1. Dostawcą jest producent maszyn papierniczych PMPoland. Po zrealizowaniu inwestycji maszyna może produkować specjalne gatunki papieru o niskiej gramaturze, zarówno do zastosowań graficznych, jak i do produkcji opakowań.

Inwestycja pozwala na rozszerzenie gamy oferowanych papierów, zarówno graficznych, jak i opakowaniowych, dzięki czemu kostrzyńska papiernia dostosowuje się do zmian na rynku” - mówi Michał Jarczyński, prezes zarządu Arctic Paper SA i dodaje: „Zwiększyliśmy nie tylko wydajność, ale także efektywność energetyczną procesu produkcyjnego, co przełoży się na niższą emisję CO2”.

Arctic Paper Kostrzyn produkuje wysokiej jakości papier niepowlekany pod marką Amber. Papiernia jest największym producentem papieru offsetowego w Polsce i drugim co do wielkości producentem papieru graficznego. Po zakończeniu inwestycji Arctic Paper Kostrzyn zwiększył swoje roczne moce produkcyjne do 315 000 ton (poprzednio było to 285 000 ton).

Opracowano na podstawie informacji firmy Arctic Paper

 

cript>