Nowa generacja technologii EFI Fiery
16 wrz 2019 12:47

Koncern EFI  poinformował o dostępności ważnych udoskonaleń w najnowszej wersji Fiery Color Profiler Suit - zintegrowanego oprogramowania do zarządzania kolorami, które daje drukarniom cyfrowym dodatkowe możliwości w zakresie uzyskiwania pożądanych, nasyconych barw. Nowa generacja EFI Fiery Edge zawarta w pakiecie to technologia profilowania barw, zapewniająca niezrównaną jakość druku oraz poprawę kolorów w nowych kontrolerach Fiery. Nowe sterowniki w pakiecie Fiery Color Profiler Suite pozwalają dostosować kolor do preferencji klienta, takich jak funkcje inteligentnie zwiększające kolor i dostosowujące poziom szczegółowości w cieniach.

Użytkownicy mogą produkować bardziej kolorowe, żywe i dynamicznie wyglądające wydruki na oznakowaniach, w punktach sprzedaży, wyświetlaczach i innych aplikacjach. Technologia Fiery Edge daje możliwość wzmocnienia kolorów dzięki Fiery Intensify - innowacji w zakresie renderingu, która może zwiększyć nasycenie koloru przy jednoczesnym zachowaniu neutralnych odcieni szarości i realistycznych odcieni skóry. Nowa funkcja, która jest częścią pakietu Fiery Color Profiler Suite w wersji 5.2, poprawia jakość kolorów przy jednoczesnym zachowaniu zrównoważonych efektów wizualnych, co jest trudnym celem do osiągnięcia w przypadku innych rozwiązań renderingu dostępnych na rynku. Pozwala to nie tylko na precyzyjną kontrolę chromatyczności czy kontrastu, ale także umożliwia użytkownikom dobór odpowiedniego profilu źródłowego w celu jak najlepszego wykorzystania gamutu i zakresu dynamiki urządzenia wyjściowego.

Technologia Fiery Edge obsługuje również do ośmiu kanałów kolorów (CMYK+ 4 dodatkowe kolory), co dodatkowo zwiększa możliwości Color Profiler Suite w zakresie uzyskania najlepszego możliwego koloru z każdej sterowanej przez Fiery drukarki, w tym z rozszerzonym gamutem barwnym dzięki dodatkowym atramentom takimi jak pomarańczowy, zielony czy fioletowy.

"Uzyskanie najlepszego koloru i jakości z każdej drukarki powinno być nadrzędnym celem dla wszystkich producentów drukarek - powiedział John Henze, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu EFI Fiery.  - Niezależnie od tego, czy chodzi o wykorzystanie maksymalnego gamutu w celu uzyskania większej ilości kolorów, uzyskanie jak największej ilości dostępnych szczegółów, aby pokazać produkt w najlepszym wydaniu, czy też stworzenie jak najbardziej płynnych przejść kolorystycznych w jakości fotograficznej, te nowe możliwości pomogą producentom drukarek osiągnąć jak najlepsze rezultaty, do których są zdolne ich urządzenia drukujące.”

Profile Fiery Edge są dostępne dla wybranych nowych drukarek cyfrowych, jak również dla wielu drukarek wielkoformatowych, które korzystają z EFI Fiery DFE.

Na podstawie informacji firmy EFI opracowała AN