Drukarnia internetowa ViperPrint ponownie wybiera HP Indigo
18 wrz 2019 13:29

Drukarnia internetowa ViperPrint, znana z innowacyjności i inwestycji w technologie, po raz kolejny sięgnęła po sprawdzone rozwiązanie rozszerzające możliwości produkcyjne firmy. Tym razem wybrany został model półformatowy - HP Indigo 12000.

Firma ViperPrint jest pionierem druku on-line w Polsce; działa na rynku nieprzerwanie od 17 lat. Specjalizuje się w druku wizytówek, ulotek, plakatów, katalogów, kart pocztowych, zaproszeń oraz wielu innych produktów reklamowych. Szybki druk niskich nakładów na szerokiej gamie podłoży – to cel, jaki stawia przed sobą Viper.

Model HP Indigo 12000 daje możliwość wydruków w formacie B2+ 750x530 mm. Niewątpliwą zaletą tej technologii jest obsługa najszerszego zakresu podłoży na rynku, gramatur surowca w przedziale od 70 do 400 g, a także możliwość druku na podłożach syntetycznych, plastikach i podłożach metalizowanych. HP Indigo drukuje w technologii HP ElectroInk – nazywanej też przez niektórych cyfrowym offsetem (jakość wydruków jest najbardziej zbliżona do analogowej techniki offsetu, nie tylko pod kątem kolorystyki czy też reprodukcji rastra, ale ogólnego tzw. look-and-feel).

Niewątpliwymi zaletami technologii HP Indigo 12000 w środowisku drukarni internetowej są m.in. w sumie 3 podajniki papieru (w tym jeden paletowy), które umożliwiają zastosowanie dużej zmienności podłoży bez strat związanych z ich przygotowaniem w maszynie. Możliwy jest druk ciągły bez przerw pomiędzy zleceniami, nawet jeśli realizowane są one na różnych podłożach. Nie bez znaczenia jest również możliwość offsetowania prac na wykładaniu, które sprawia, że ich rozdzielanie dla kolejnych procesów produkcyjnych jest zdecydowanie ułatwione. W tego typu profilu produkcji liczy się każda minuta. Oprogramowanie workflow dostarczane z maszyną realnie i praktycznie wspiera i wykorzystuje komunikację za pomocą JDF/XML, dzięki czemu możliwa jest automatyzacja na styku systemów produkcyjnych obecnych w drukarni z systemem maszyny HP Indigo, co znacznie ogranicza przestoje i ryzyko popełnienia błędu, chociażby w kontekście wyboru odpowiedniego pliku do druku, papieru czy też ilości arkuszy do druku.

Nie należy zapominać, że nowa maszyna HP Indigo 12000 to również szeroki wachlarz możliwości druku na tworzywach - druk cyfrowy stwarza dodatkowo opcję personalizacji takich prac i wykorzystania technologii One Shot.

„Na maszynach Indigo drukujemy już niemal od 10 lat. Na dotychczas zakupionych nie zawiedliśmy się - HP Indigo to maszyny, które znacznie ułatwiają pracę. Druk jest precyzyjny, a jednocześnie szybki. Na zakup maszyny wpłynęło wiele czynników. Nie ukrywamy jednak faktu, że wybór HP był podyktowany wieloletnią współpracą z firmą Digiprint - polskim dystrybutorem maszyn Indigo. Priorytetem dla nas jest terminowa realizacja zleceń naszych klientów. Istotną kwestią jest więc fakt sprawnego serwisu maszyn, który oferuje Digiprint. Aktualnie staramy się, aby zamówienia mogły być realizowane jeszcze szybciej, przy zachowaniu najwyższej jakości, a maszyna HP Indigo 12000 zdecydowanie to umożliwia” - mówi prezes ViperPrint, Paweł Adamowski.

Zakupiona maszyna Indigo 12000 pozwala drukarni na realizację zleceń od ręki i „na już” praktycznie od 1 sztuki.

„Odpowiadamy rynkowym potrzebom. Klienci coraz częściej oczekują produktów w małych nakładach, z jak najkrótszym terminem realizacji. Format B2 nowej maszyny to dla nas nowe możliwości, nowe produkty z szybkimi terminami realizacji” - tłumaczy koordynator ds. marketingu Piotr Charaputa.

Dzięki nowym możliwościom już teraz można zamówić w drukarni plakaty, kalendarze plakatowe czy ulotki w mniejszych nakładach. Coraz więcej produktów w ofercie będzie miało kilkugodzinny czas realizacji. Wkrótce w błyskawicznych terminach realizacji będą dostępne np. teczki i katalogi.

Opracowano na podstawie informacji firmy Digiprint