Ploter Océ Colorado 1650 firmy Canon nagrodzony
20 wrz 2019 13:14

Wśród wyróżnionych Złotym Medalem podczas tegorocznego FestiwaluDruku.pl znalazł się ploter Océ Colorado 1650 firmy Canon – model, który premierę miał kilka miesięcy temu na targach FESPA.

Urządzenie zostało docenione przez jury konkursowe za imponującą gamę zastosowań, której udostępnienie stało się możliwe za sprawą wykorzystania w urządzeniu dwóch dodatkowych – w stosunku do modelu Colorado 1640 – technologii. Pierwszą z nich stanowią atramenty Océ UVgel 460, które są jeszcze bardziej elastyczne i rozciągliwe, dzięki czemu zapewniają doskonałą stabilność obrazu i jego odporność na składanie, zwijanie czy zginanie medium, na którym zostały wydrukowane. Druga to Océ FLXfnish, która sprawia, że bez skomplikowanych rekonfiguracji urządzenia i wymiany atramentów można drukować zarówno prace ze świetlistym połyskiem, jak i z matowym wykończeniem, w dodatku zupełnie niezależnie od rodzaju wykończenia medium. Atrybuty te wpływają na zwiększenie zakresu swobody artystycznej twórców oraz ułatwiają i przyspieszają pracę drukarni.

Tegoroczny laureat należy do rodziny wielokrotnie nagradzanych wielkoformatowych ploterów Océ Colorado, drukujących w formacie do 64". Wykorzystują one przełomową technologię UVgel, która sprawia, że każda kropla atramentu jest precyzyjnie nanoszona na medium i utwardzana światłem ultrafioletowym, dzięki czemu urządzenia produkują natychmiast gotowe, suche wydruki w wysokiej jakości. Są one wyjątkowo odporne zarówno na zarysowania, jak i czynniki atmosferyczne, a do tego nie wydzielają szkodliwych substancji, co sprawia, że świetnie nadają się do szerokiego spektrum zastosowań.

Automatyzacja pracy urządzeń tej serii jest na najwyższym poziomie. Nad produkcją wydruków czuwa piezo-akustyczny system monitorowania dysz drukujących. Działania konserwacyjne są wykonywane przez same plotery i trwa to zaledwie kilka minut. W rezultacie na konserwację manualną, wykonywaną przez pracownika, trzeba przeznaczyć jedynie 10 minut w skali miesiąca, a operator urządzenia może skupić się na bardziej istotnych kwestiach.

Czasy, w których skalę działalności i zyski drukarni dawało się dość dobrze oszacować, licząc metry kwadratowe, które zajmuje park maszynowy firmy oraz liczbę zatrudnionych, dawno już przeszły do historii. W Canon dążymy do dostarczania urządzeń kompaktowych, za to o szerokim zakresie możliwości i dużej wydajności. Te ostatnie cechy decydują bowiem o tym, czy dostawca usług druku będzie w stanie sprostać zamówieniu i spełnić oczekiwania klienta, które ciągle się zwiększają. W myśl tej filozofii rozwijamy rodzinę Océ Colorado. Oba plotery z tej serii to wydawałoby się niepozorne urządzenia, jednak skala ich możliwości jest naprawdę imponująca dzięki unikatowym technologiom Canon, wykorzystanym przy ich tworzeniu” – komentuje Tomasz Miękus, product business developer, Canon Polska.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon