Innowacje Epsona na Labelexpo Europe 2019
24 wrz 2019 11:59

Epson rozszerza ofertę o najnowszą serię atramentowych drukarek do etykiet adresowanych do rynku przemysłowego, komercyjnego oraz usług „na życzenie”. Wszystkie nowe modele są prezentowane na stoisku firmy.

W trakcie tegorocznej edycji Labelexpo na stoisku firmy prezentowany jest także niesamowity mural stworzony z etykiet, które zostały wydrukowane przez urządzenia z serii SurePress oraz ColorWorks.

„Atramentowa technologia osiągnęła dojrzałość, pozwalając na wprowadzanie pozytywnych zmian w przemyśle etykiet zarówno w przypadku usług >>na życzenie<<, jak i tradycyjnych producentów wykorzystujących różne materiały. Jako światowy lider innowacji dotyczących atramentowej technologii druku etykiet, w trakcie tegorocznej edycji Labelexpo zaprezentujemy nasze szerokie portfolio rozwiązań, w tym premierowe urządzenia. Ich powstanie jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy wymagają zwiększonej produktywności przy jednoczesnym braku kompromisów na jakości obrazu” – powiedział Tomasz Kuciński z firmy Epson.

Wydarzenia na firmowym stoisku w trakcie Labelexpo 2019:

  • Światowa premiera 4 modeli z serii ColorWorks: CW-C6000Ae, CW-C6000Pe, CW-C6500Ae oraz CW-C6500Pe. Najnowsze drukarki do etykiet „na życzenie”, będące rozwinięciem istniejącej serii urządzeń, powstały z myślą o zastosowaniu w sektorach takich jak przemysł spożywczy, chemiczny, rynek napojów czy logistyka. Seria zawiera modele typu Ae (ang. auto-cutter) oraz Pe (ang. auto-peller), które automatycznie oddzielają etykiety od podłoża i bezproblemowo mogą być wdrażane w istniejące systemy etykietujące.

  • Premiera wysokonakładowej drukarki do etykiet SurePress L-6534VW, która jest przeznaczona dla firm pracujących z różnymi nośnikami chcących rozszerzyć swoje usługi o samoprzylepne etykiety charakteryzujące się najwyższą jakością dla rynku spożywczego, kosmetycznego, drogeryjnego, przemysłu czy farmacji. Model L-6534VW został zaprojektowany w celu zwiększenia produktywności oraz minimalizacji przestojów. Dodatkowe tryby drukowania 30 m/min oraz 50 m/min zapewniają zwiększoną elastyczność bez kompromisów ws. jakości.

  • Premiera dwóch przemysłowych drukarek do etykiet typu „all-in-one”: modelu LW-Z5010BE wyposażonego w zintegrowaną klawiaturę, wyświetlacz oraz akumulator litowo-jonowy, przeznaczonego do obsługi z urządzeń mobilnych i PC oraz urządzenia LW-Z5000BE. Drukarki zostały zaprojektowane dla profesjonalistów pracujących w branży teleinformatycznej, w fabrykach, na budowach czy magazynach i przy utrzymaniu infrastruktury elektrycznej. Urządzenia mogą być wykorzystywane m.in. do oznaczania przewodów, płyt czołowych skrzynek energetycznych czy urządzeń, dystrybucji paczek, znaków bezpieczeństwa oraz identyfikacji produktów.

  • Mural autorstwa artystki Sarah Hodgkins, która w trakcie trwania imprezy stworzy go w czasie rzeczywistym, używając do tego etykiet drukowanych na drukarkach Epson stanowiących część ekspozycji stoiska.

Atramenty, z których korzystają modele wchodzące w skład serii SurePress oraz ColorWorks, są zgodne z europejskimi regulacjami ((EC) Nr. 1935/2004), (GMP) ((EC) Nr. 2023/2006), ((EU) 10/2011) i szwajcarskim rozporządzeniem (SR 817.023.21) dotyczącym materiałów wykorzystywanych do pakowania żywności.

„Urządzenia z serii SurePress oraz ColorWorks są wykorzystywane na całym świecie przez użytkowników końcowych w branżach związanych z napojami i żywnością. Dlatego uzyskanie zgodności atramentowych systemów z zaawansowanymi regulacjami dotyczącymi opakowań spożywczych oznacza dla nas wielki przełom. (...)” – dodał Tomasz Kuciński.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson

error: Kopiowanie zabronione!