Premiery rozwiązań Durst na Labelexpo Europe 2019
25 wrz 2019 10:36

Pod hasłem „We Keep You Printing” firma Durst ogłosiła szereg przełomowych, innowacyjnych rozwiązań jako kontynuację strategii rozwoju cyfrowego inkjetowego druku etykiet w segmencie przemysłu, w którym pojawił się po raz pierwszy zaledwie dziesięć lat temu.

Zaprezentowane zostało dedykowane oprogramowanie zarządzania przepływem pracy, Workflow dla Web2Production oraz własne oprogramowanie Durst - Workflow Label, oferowane przez Durst Professional Services, dające możliwość zintegrowania i pełnego dostosowania pakietów oprogramowania z systemami MIS. Nowe funkcje Durst Workflow Label, w połączeniu z dostosowanym Durst Smart Shop i pakietami integracyjnymi, pomagają spełniać standardy Przemysłu 4.0. 

Na targach w Brukseli odbywają się pokazy nowej maszyny Tau RSCi oraz systemów Tau 330 RSC oraz RSC E, które oferują różne szerokości druku: 330, 420 lub 508 mm (13, 16,5 lub 20 cali) oraz wyższą prędkość drukowania, aż do 100 m/min. Nowe funkcje w technologii RSC obejmują tryb druku kolorem białym „High Opacity White” dla zwiększenia krycia bielą, z efektem zbliżonym do sita oraz tryb „High Speed White” wysokiej prędkości, który pozwala na drukowanie z prędkością 80 m/min z użyciem wszystkich kolorów, w tym również białego. Kolejną nowością na Labelexpo są nowe atramenty UV o niskiej migracji, opracowane dla platformy RSC,  będące zgodne z EUPIA i szwajcarskimi rozporządzeniami dotyczącymi opakowań do żywności i produktów farmaceutycznych.

Odwiedzający stoisko Durst mają okazję przyjrzeć się oprogramowaniu i technologii drukowania oraz sposobom ich wykorzystania przez klientów, korzystających już ze zautomatyzowanej jednostki produkcyjnej. Ofertę uzupełniają konsultacje i szkolenia obejmujące również integrację oprogramowania, realizowane przez ekspertów z Durst Professional Services.

Helmuth Munter, szef segmentu drukowania etykiet i opakowań w Durst, powiedział: „Na Labelexpo 2019 Durst zaznacza swoją 10-letnią obecność w branży etykiet, połączoną z wprowadzeniem szeregu innowacji: pierwsi z 7 kolorami, z wałkiem chłodzącym, z atramentami o niskiej migracji czy z inercyjnym systemem utwardzania. Wprowadzone dwa lata temu systemy Tau 330 RSC i Tau 330 RSC E ustanowiły nowy punkt odniesienia w druku etykiet, obecnie mamy już ponad 50 instalacji na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że nasza zaktualizowana platforma Tau RSC po raz kolejny podniesie poprzeczkę dla przemysłowego, cyfrowego druku w segmencie etykiet. ”

Opracowanie: AN