Hybrydowy Mutoh ValueJet trzeci raz ploterem roku
8 paź 2019 10:36

W ostatnich 3 latach Mutoh ValueJet 1638UH był wielokrotnie nagradzany przez amerykańskie i europejskie stowarzyszenia druku cyfrowego. Najnowszy tytuł został (trzeci rok z rzędu) przyznany przez SGIA (Specialty Graphic Imaging Association), stowarzyszenie specjalistów branży druku cyfrowego i wielkoformatowego.

„Warto podkreślić, że Mutoh ValueJet 1638UH zwyciężył w kategorii do 100 tys. USD, wygrywając nawet z 2-3-krotnie droższymi rywalami, gdyż ten ploter kosztuje tylko 36 tys. dolarów!

Przyznanie „rok po roku” tej cenionej w Ameryce nagrody jest dowodem, że Mutoh opracowuje produkty przyszłościowe. Wybierając urządzenia Mutoh do swojej firmy można być pewnym, że ich możliwości będą wyprzedzały konkurencyjne rozwiązania przez wiele lat. Cieszymy się, że od 25 lat możemy produkty Mutoha wdrażać w Polsce” - mówi Paweł Stania z firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach Mutoh ValueJet 1638 UH został nagrodzony tytułem plotera roku przez Wide-Format & Signage, trzema tytułami przez SGIA jako „Ploter stołowy/hybrydowy poniżej 100 tys. USD” (dwukrotnie) oraz „Ploter rolowy poniżej 80 cali szerokości”. Na europejskim podwórku VJ-1638 UH zdobył także tytuł plotera roku przyznawany przez EDP (European Digital Press Association).

Mutoh ValueJet 1638UH umożliwia druk zarówno na materiałach sztywnych, jak i giętkich. Do tego celu producent przygotował 2 rodzaje atramentów: „rigid” oraz „roll”. Te drugie cechują się wysoką rozciągliwością, tak ważną przy zadruku materiałów giętkich.

Cechą wspólną obu atramentów, jak i technologii LED-UV jest utrwalenie w momencie druku, przez co wydruk jest gotowy do dalszej obróbki, aplikacji lub sprzedaży bezpośrednio po zdjęciu z plotera.

Urządzenie oferują wysoką jakość zadruku na takich materiałach jak: ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło. Dzięki zastosowaniu lakieru można dodatkowo uzyskać efekt uszlachetniający lub 3D (pismo Braille, wyczuwalna w dotyku faktura itd.)

VJ-1638 UH to ploter 6-kolorowy; oprócz wspomnianego już lakieru dochodzą standardowe kolory CMYK oraz biały. W trybie druku z roli maks.a szerokość materiału wynosi 1625 mm. W zależności od wybranej nawijarki można założyć role o ciężarze do 30, 80 lub 100 kg.

W stołowym trybie „flatbed” ploter może zadrukować płytę o maks. szerokości 1625 mm i długości 1200 mm, przy ciężarze nieprzekraczającym 15 kg. Grubość materiału w obu trybach może wynosić aż 15 mm.

Produktywność tego 2-głowicowego plotera sięga 22 m2/h (w trybie CMYK, 720x720 dpi) i odpowiednio 5,5 m2/h (w trybie CMYK+ lakier + biały, 720x720 dpi).

Mutoh ValueJet 1636 UH dzięki możliwości zadruku materiałów płaskich posłuży do produkcji wszelkiego rodzaju szyldów, znaków, grafik sklepowych POP/POS, opakowań i ich prototypów, puzzli, naklejek na różnych rodzajach folii (np. fluorescencyjnych, srebrnych czy białych), map, tablic informacyjnych, elementów budowy maszyn, dekoracji, grafik targowych i wielu innych.

Dzięki możliwości zadruku z roli daje możliwość gotowych do użycia plakatów, banerów, grafik podświetlanych, grafik samochodowych, obrazów i wielu innych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium