Pierwsza instalacja EFI Pro 32r w drukarni i agencji reklamowej DAR
11 paź 2019 09:30

EFI Pro 32r - pierwszy w Polsce, a drugi w Europie wielkoformatowy ploter drukujący czołowego producenta drukarek przemysłowych pracuje w STUDIO DAR w Bielsku-Białej. Dostawcą była firma Atrium Centrum Ploterowe.
Wysokonakładowy ploter marki EFI Pro 32r to najbardziej wszechstronna drukarka w swojej klasie. Oferuje wysokiej jakości wydruki w nowoczesnej technologii LED-UV. Maszyna drukuje w szerokości 320 cm w niespotykanej jakości i trwałości wydruków.

„Naszą filozofią jest całkowite zadowolenie naszych klientów i dostarczanie jakościowych produktów na czas, dlatego zwiększając konkurencyjność w segmencie wielkoformatowym zdecydowaliśmy się na zakup plotera EFI Pro 32r – mówi Bartosz Przybyła, właściciel drukarni i agencji STUDIO DAR. - Teraz drukujemy szybciej i bardziej ekologicznie, wykraczając poza możliwości większości firm drukarskich, gdyż spektrum obsługiwanych nośników jest ogromne. Wysoka przepustowość produkcji, jaką gwarantuje EFI oraz duży rozmiar mediów, na których drukujemy, oznaczają krótszy czas realizacji.

Maszyna drukuje do 5 warstw w jednym przejściu, produkując przy tym żywe kolory o dużej gęstości. Technologia UltraDrop umożliwia także drukowanie tekstów w wysokiej rozdzielczości nawet przy dużych prędkościach produkcji. Nowa maszyna pozwala nam osiągnąć wymaganą jakość kolorów przy pierwszym uruchomieniu. Nie musimy wykonywać wielu prób, korekt kolorów, a to spora oszczędność materiału.

Urządzenie pozwala także na wykonywanie większej ilości zleceń dla naszych partnerów - takich jak agencje reklamowe i eventowe, domy mediowe, mniejsze drukarnie.”

Ważny jest też aspekt ekologiczny: zaletą EFI jest energooszczędność, ponieważ utwardzanie wydruków odbywa się za pomocą lamp LED. Ponadto proces „utwardzania zimnym światłem” wpływa korzystnie na materiały. „Nie są one nagrzewane do wysokich temperatur w celu odparowania wody i substancji lotnych, dzięki czemu materiały nie są rozciągnięte, a kolorystyka zawsze pozostaje taka sama, niezależnie od kolejności druku brytów; poza tym zużycie energii jest mniejsze o 70 proc.

Dużą zaletą jest elastyczny i nowoczesny tusz zapewniający nam certyfikowane wydruki, pożądane do aplikacji wewnątrz budynków, szpitali, instytucji” - dodaje Bartosz Przybyła.

Pytany o powody inwestycji w urządzenie marki EFI, odpowiada: „EFI Pro 32r to duża inwestycja, ale jesteśmy pewni, że jakość i szybkość maszyny będą oznaczać przewagę nad naszymi konkurentami, co naszym zdaniem doprowadzi do wzrostu sprzedaży w tych sektorach, w których już działamy. Prawdopodobnie będziemy w stanie rozszerzyć nasz geograficzny obszar wpływów i podjąć się nowych krajowych oraz międzynarodowych kampanii marketingowych.”

Więcej – w październikowej "Poligrafice".

Opracowano na podstawie materiałów firmy Atrium