Połączenie komputera z zaawansowanym tabletem ekranowym
16 paź 2019 07:26

WACOM zaprezentował nową wersję MobileStudio Pro 16 – połączenie graficznego tabletu piórkowego z wyświetlaczem LCD oraz wydajnym komputerem. Kompaktowe rozmiary i pojemna bateria pozwalają na korzystanie z niego w zasadzie wszędzie. Dodatkowymi atutami są wysoka moc obliczeniowa oraz wytrzymałość.

Nowy model Wacom MobileStudio Pro ma 16” szerokogamutowy ekran wyświetlający 85 proc. kolorów z przestrzeni Adobe RGB w rozdzielczości 4K. Ekran pokrywa specjalna powłoka, która nie tylko go wzmacnia, ale chroni przed odblaskami światła, które mogą być uciążliwe np. podczas pracy w jasnych pomieszczeniach.

Urządzenie działa w oparciu o procesor najnowszej generacji i7 Intel i 16GB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia do 32 GB) oraz pojemny dysk SSD 512GB (który również można wymienić, co nie było możliwe we wcześniejszej generacji). Sprzęt zaspokoi wysokie wymagania aplikacji kreatywnych 2D, 3D, wideo i CAD dzięki wydajnej karcie graficznej NVIDIA Quadro (P1000, pamięć karty graficznej 4 GB). Szybki transfer danych zapewnia złącze Thunderbolt 3. Mocny procesor i dedykowana karta graficzna sprawiają, że urządzenie jest niezwykle wydajne i praca nawet z bardzo wymagającymi plikami graficznymi jest płynna i efektywna.

W komplecie klient otrzymuje niezwykle precyzyjne piórko Wacom Pro Pen 2. Wacom był pierwszym producentem, który stworzył piórko niewymagające ładowania. Ergonomiczne piórko Wacom Pro Pen 2 jest bardzo czułe i precyzyjne (ma ponad 8 tys. poziomów nacisku
i 60 poziomów nachylenia). Znajdują się również na nim dwa konfigurowalne przyciski, które ułatwiają dostęp do najczęściej używanych funkcjonalności. Szczególną cechą tabletów Wacom jest brak opóźnienia w odczycie pozycji pióra na tablecie, co bywa irytujące w codziennej pracy w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

MobileStudio Pro można wykorzystać:

  • Do projektowania/rysowania/edycji foto i wideo w warunkach biurowo-domowych - można podpiąć do niego monitor i klawiaturę i korzystać jak z typowego komputera desktop, mając dodatkowo do dyspozycji wysokiej jakości tablet graficzny.

  • Do prac graficznych/biurowych w podróży – urządzenie ma wydajną baterię, która działa do ok. 6 godzin (w zależności od wykorzystywanych aplikacji). Mając ze sobą wysokiej jakości tablet i szerokogamutowy monitor można swobodnie działać w programach graficznych, dodatkowo korzystać z każdej z aplikacji pod Windows służącej do pracy, zabawy czy komunikacji.

  • Jako referencja podczas sesji fotograficznych – urządzenie świetnie sprawdza się w tetheringu. Fotografowie mogą podłączyć do niego aparat (za pomocą odpowiedniego kabla USB) i korzystać z MobileStudio Pro jako podglądu dla siebie czy też klientów.

Nowy model będzie dostępny w sprzedaży już w październiku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Alstorerror: Kopiowanie zabronione!
cript>