System P podsumowuje targi Labelexpo Europe
16 paź 2019 11:35

Ważnym wydarzeniem było podpisanie umowy dystrybucyjnej z Wanjie Europe – dostawcą semirotacyjnych maszyn offsetowych z siedzibą w Madrycie. Firma powstała z inicjatywy dwóch producentów sprzętu poligraficznego: Grupo Impryma z Hiszpanii i Hebei Wanjie Machinery z Chin. W efekcie powstała spółka, oferująca na rynku europejskim maszyny z serii WJPS, wytwarzane przez tę ostatnią. Obecnie do grona lokalnych dystrybutorów dołącza System P. Mówi Piotr Skłodowski, właściciel firmy: „Semirotacyjne maszyny offsetowe to świetne uzupełnienie naszego portfolio, a zarazem bardzo dobra alternatywa dla polskich drukarń etykietowych, poszukujących elastycznych rozwiązań produkcyjnych o wysokiej jakości i w wyważonej cenie. Z pierwszych przeprowadzonych podczas targów rozmów handlowych wynika, że istnieje znaczne zapotrzebowanie na tego rodzaju urządzenia. Świadczy o tym również wysoka frekwencja na prezentacjach maszyn, jakie miały codziennie miejsce na stoisku Wanjie Europe. Mamy nadzieję, że w nadchodzących miesiącach uda nam się zainteresować tymi urządzeniami większą grupę rodzimych producentów etykiet samoprzylepnych”.

Duże zainteresowanie zwiedzających z całego świata wzbudzały rozwiązania prezentowane na wspólnym stoisku firm Lesko Engineering i Rietstack, od wielu lat znajdujące się w portfolio System P. Targi Labelexpo Europe przyniosły też wymierny efekt sprzedażowy. „Do jednej z polskich drukarń etykietowych zakontraktowaliśmy maszynę IRS330 XL z funkcją semirotacji. Konstrukcja maszyny, wyposażonej w cylinder magnetyczny o obwodzie ok. 1080 mm (340 zębów), umożliwia – bez jego zmiany – wykrawanie użytków wykonanych przy różnych raportach druku. Opcja ta znacząco zwiększa wydajność pracy, gdyż z jednej strony – eliminuje konieczność wymiany kluczowego przy sztancowaniu narzędzia, z drugiej – pozwala na pokrycie wykrawanymi etykietami obwodu cylindra w zakresie 10-90 proc., co jest szczególnie istotne przy produkcji krótkich serii”.

Pierwszego klienta jeszcze na targach znalazło także inne premierowe rozwiązanie marki Rietstack, zbudowane przez Lesko Engineering przy ścisłej współpracy obu firm – CRS 330 Sleeve. Jest to urządzenie służące do cięcia i perforacji rękawów termokurczliwych z zastosowaniem narzędzi rotacyjnych. Jak zapewnia Piotr Skłodowski, prezentowana na targach linia, zakończona robotem do odbioru i banderolowania pakietów etykiet, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony zwiedzających, podobnie jak dwa pozostałe, prezentowane na stoisku urządzenia oferowane pod marką Lesko – przewijarka inspekcyjna HI 440 oraz kompaktowa linia do wykańczania etykiet zadrukowanych w technologii cyfrowej – CF 380.

Na targach Labelexpo Europe 2019 swoje stoiska mieli także inni partnerzy handlowi System P. „Wśród rozwiązań demonstrowanych przez DCM największym zainteresowaniem cieszyła się zmodernizowana wersja bobiniarki Serval Vision, w konfiguracji pozwalającej na jej zastosowanie również jako dwukierunkowej maszyny inspekcyjnej, wyposażonej w system 100 proc. kontroli jakości wstęgi” – mówi Piotr Skłodowski. Zwiedzający mogli też obejrzeć znane już z rynku rozwiązania: Sleeve Intense – modułową maszynę do klejenia etykiet shrink sleeve (wyposażoną w automatyczny odwijak i nawijak typu turret) oraz maszynę inspekcyjną Babycat IV, przeznaczoną do kontroli i konfekcjonowania etykiet termokurczliwych oraz innych materiałów opakowaniowych, również wyposażoną w system inspekcyjny.
Rozwiązania firmy Advanced Vision Technologies (AVT), przede wszystkim dedykowane inspekcji wstęgi, można było spotkać na stoiskach wielu dostawców maszyn drukujących i konwertujących. Kilka urządzeń wyposażonych w jej najnowsze systemy (np. Helios Turbo HD+ czy Helios S Turbo+) pracowało też na wspólnym stoisku AVT i siostrzanej firmy Esko (obie należą do koncernu Danaher). Co więcej, firma AVT była jednym z partnerów technologicznych specjalnej przestrzeni wystawienniczej – Flexible Packaging Arena, prezentującej najnowsze rozwiązania dedykowane produkcji opakowań giętkich zgodnych z normami GMP i dostosowanych do pośredniego kontaktu z żywnością. W prezentowanych tu maszynach również znalazły zastosowanie systemy marki AVT, dedykowane inspekcji wstęgi zadrukowanej w technologiach konwencjonalnej oraz cyfrowej.
W portfolio System P znajdują się też zaawansowane rozwiązania do zarządzania odpadami, produkowane przez firmę Lundberg i skierowane do drukarń specjalizujących się w produkcji opakowań giętkich oraz etykiet. Na jej stoisku prezentowane było urządzenie do odbioru odpadów typu „All in One” – TrimCompactor.

Opracowano na podstawie informacji firmy System P