Dni Otwarte Perfecta 2019
22 paź 2019 10:50

W dniach 5-7 listopada br. odbędą się Dni Otwarte firmy Perfecta, której wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim jest Avargraf. Wydarzenie, odbywające się pod hasłem „Perfecta Technology Days”, będzie miało miejsce w fabryce krajarek w Bautzen (Niemcy). Avargraf, zapraszając do odwiedzenia tej imprezy, prosi o rejestrację pod adresem: www.avargraf.pl/perfecta2019.

Podczas Dni Otwartych firma Perfecta - wiodący niemiecki producent krajarek oraz systemów cięcia – zaprezentuje efektywne wielkoformatowe, automatyczne systemy cięcia, możliwości automatyzacji cyklu produkcji i korzyści z tego wynikające, a także – jak zapowiada - najłatwiejszy i najszybszy sposób automatycznego generowania programów cięcia na podstawie plików z przygotowalni– Perfecta Straight 2 Cut.

„Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia podczas Dni Otwartych naszego partnera, firmy Perfecta – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf. –Tego rodzaju imprezy to doskonała okazja do zapoznania się z szeroką ofertą jej produktów, które cieszą się dużą popularnością na całym świecie, także w Polsce. W Bautzen zaprezentuje ona swoje najnowsze rozwiązania, które są jednocześnie odpowiedzią na potrzeby klientów i zmieniającego się rynku poligraficznego. Stąd jedną z głównych atrakcji tego wydarzenia będzie prezentacja automatycznej linii cięcia, przeznaczonej do pracy z materiałami w dużym formacie”. Firma Perfecta zaprezentuje w tym zakresie w pełni automatyczny cykl produkcyjny.

Firma zapowiada także prezentację automatycznej stacji utrząsającej BASA, która samodzielnie pobiera papier z palety, odlicza, wyrównuje i przygotowuje stosy do cięcia. Kolejnym demonstrowanym rozwiązaniem będzie urządzenie do transportu stosów – BFS, dzięki któremu są one automatycznie przesuwane za pomocą systemu liniowego do stacji wyciskającej powietrze, a następnie wprost na tylny stół krajarki. Perfecta zaprezentuje także stację wyciskającą powietrze – BPS, która – jak podaje producent – zapewnia wydajne usuwanie powietrza spomiędzy arkuszy, by uzyskać jak najlepszą jakość cięcia.

Goście „Perfecta Technology Days” będą mogli zobaczyć także krajarkę Perfecta Premium Line 168 z napędem linearnym, z przedłużonym prowadzeniem siodła, dłuższym stołem tylnym wraz z ładowaniem papieru od tyłu oraz z systemem automatycznego usuwania ścinek. Wraz z nią prezentowany będzie system Perfecta Straight 2 Cut, który po zeskanowaniu kodu kreskowego z arkusza samodzielnie pobiera z dysku sieciowego pliki z przygotowalni i na ich podstawie automatycznie generuje zoptymalizowane programy cięcia. System – jak podaje Perfecta – zapewnia oszczędność czasu dzięki wykorzystaniu danych z CtP i eliminacji ręcznego tworzenia programów cięcia. Generuje także oszczędności kosztowe dzięki wyeliminowaniu potencjalnych błędów w programach cięcia, jest łatwy w obsłudze i zapewnia – jak podaje producent – efektywną obróbkę prac, a także bezpieczną produkcję niezależnie od umiejętności operatora.

Kolejnym urządzeniem prezentowanym podczas wydarzenia będzie chwytak obrotowy BDG –w pełni automatyczne rozwiązanie do obracania stosów papieru na głównym stole krajarki, które pozwala na pełną automatyzację cięcia. Perfecta zaprezentuje także automatyczny odkładacz stosów BA do precyzyjnego odkładania stosów na palety, który zapewnia możliwość odkładania pojedynczych lub wielu stosów na raz.

Opracowano na podstawie informacji firmy Avargraf