SHIKI po targach Labelexpo Europe 2019
23 paź 2019 09:10

Na targach Labelexpo Europe w Brukseli SHIKI Corp. pokazała maszynę modułową, tzn. SHIKI PJ series – Economik. Konstrukcja tej maszyny charakteryzuje się pełną modułowością, co znaczy, że mimo zakupu wersji podstawowej, jak sama nazwa wskazuje – ekonomicznej, mamy możliwość rozbudowy maszyny do wyższych wersji bez żadnych przeróbek. Otwiera to niezwykłe pole dla firm, które nie mogą lub nie chcą jednorazowo zainwestować dużej sumy w maszynę cyfrową UV LED. Jednocześnie w przyszłości nie będą musiały kupować następnej maszyny cyfrowej, lecz rozbudują – w marę zwiększających się potrzeb - zakupioną SHIKI Economik. Bardzo atrakcyjna cena wersji SHIKI Economik z pewnością przyciągnie szeroką rzeszę przedsiębiorców, którzy mają potrzebę zastosowania cyfry w druku etykiet, folii i kartonu, a obecne ceny maszyn UV były dla nich nie do zaakceptowania.

Maszyna cyfrowa SHIKI PJ series nie tylko ma duży zakres szerokości (120-650 mm), lecz również może być rozbudowana o kolory spotowe w nieomal nieograniczonej ilości. Zupełną nowością jest zastosowanie różnych głowic w jednej maszynie. Jak wiemy, głowica Kyocera sprawdza się doskonale w obszarach bardzo dokładnego odwzorowania rysunku, dysponując wielkością kropli od 3 do 13 pl. Jednakże dla lakieru lub intensywnego koloru białego w tej samej maszynie można zastosować głowice innego producenta, tak aby uzyskać kroplę rzędu 260 pl. Dzięki temu uzyskujemy niezwykle dokładne krycie np. na foliach transparentnych. Takie rozwiązanie kończy dyskusje nad jakością krycia kolorem białym czy grubością lakieru możliwą do uzyskania w jednym przebiegu.

Unikatową cechą maszyny cyfrowej SHIKI PJ series jest jej bardzo niska temperatura zadruku. Dzięki chłodzonym cylindrom i lampom UV LED temperatura na podłożu zawsze jest stała i wynosi 40 st. C. Daje to duże możliwości druku na materiałach termoczułych takich jak papiery termiczne (np. Top czy Eco), folie termokurczliwe (shrink sleeves) czy tekstylia takie jak nylon, Tyvec i Satynka. Również laminaty (np. na tuby do kosmetyków) o grubości 350 mc SHIKI zadrukowuje bezproblemowo i w pełnej gamie kolorystycznej, łącznie z kolorami spotowymi.

Olbrzymią zaletą SHIKI PJ series jest drukowanie na wszystkich znanych podłożach flekso bez primeru. Technologia UV LED daje szerokie możliwości, gdyż tusze w niej stosowane są bezwonne i bardzo trwałe, odporne zarówno na ścieranie, adhezję do podłoża, jak i blaknięcie w świetle słonecznym, a także na wodę, oleje, smary, a nawet kwasy, bez potrzeby dodatkowego zabezpieczania. Daje to możliwość jej użycia w produkcji etykiet o bardzo podwyższonych oczekiwaniach technicznych. Ostatnio wprowadzono do maszyn SHIKI tusze o niskiej migracji, co pozwala na zastosowanie druku cyfrowego w przemyśle spożywczym.

Opracowano na podstawie informacji firmy DLM

error: Kopiowanie zabronione!