Premiera serii AccurioPress C14000 firmy Konica Minolta
25 paź 2019 09:04

Na targach Printing United w Dallas (Teksas, USA) miała miejsce światowa premiera nowej serii AccurioPress C14000 firmy Konica Minolta, będąca dla producenta również debiutem w segmencie wysokonakładowego druku tonerowego.

System AccurioPress C14000 drukuje z prędkością 140 stron na minutę w formacie A4 i jest o 40 proc. szybsze niż jakiekolwiek inne urządzenie oparte na tonerze firmy Konica Minolta. Drugi model z tej serii, AccurioPress C12000, zapewnia taką samą jakość druku i nieco niższą prędkość 120 stron na minutę.Maszyny serii AccurioPress C wspierają użytkowników chcących rozszerzyć i usprawnić swoją działalność dzięki zaawansowanej automatyzacji, mniejszej liczbie ludzkich punktów kontaktowych i wyższej produktywności, co z wymiernymi efektami doprowadzi do zwiększenia produkcji o wysokiej jakości i mniejszej ilości odpadów. Ten nowy flagowy produkt firmy Konica Minolta pozwoli zmaksymalizować wartość dla klienta w oparciu o możliwości ekspansji biznesowej, przyspieszoną wydajność operacyjną i całkowity koszt posiadania (TCO) przy szybszym zwrocie z inwestycji.

Do tej pory Konica Minolta nie miała w swoejej ofercie opartego na tonerze produktu do druku wysokoprodukcyjnego (HPP). Od 2015 r. sztandarowym modelem produkcyjnym jest maszyna atramentowa AccurioJet KM-1, drukująca z prędkością 3000 ark./godz., zaprojektowana z myślą o zastosowaniach o wysokiej jakości, podobnych do druku offsetowego. Natomiast seria drukarek AccurioPress C6100 do druku średnionakładowego (MPP) została zaprojektowana w celu wsparcia potrzeb drukarń cyfrowych. AccurioPress C14000 wypełnia lukę pomiędzy tymi dwoma produktami w segmencie HPP, oferując większą ilość wydruków i dłuższy cykl pracy w celu dotarcia do nowych klientów zajmujących się drukiem komercyjnym w segmencie HPP, wymagających wysokiej wydajności, efektywności działania i jakości dla mailingu bezpośredniego, broszur i katalogów.

"Jest to niezwykle ważna globalna inicjatywa dla firmy Konica Minolta, o tyle istotna, iż obecnie nie jesteśmy znani z urządzeń do druku wysokoprodukcyjnego opartych na tonerze - powiedział Olaf Lorenz, dyrektor generalny (Branding Division) w firmie Konica Minolta, Inc. - Wchodzimy w segment HPP z maszyną o naprawdę wysokiej jakości. Podobieństwa jakościowe pomiędzy tradycyjnym offsetem a tym, co możemy zrobić z tonerem, są zdumiewające i bardzo ciężko pracowaliśmy, aby znaleźć się w tym punkcie." Koji Sugie, dyrektor wykonawczy w Konica Minolta Inc. i prezes oddziału Professional Print Business, dodał: "Zwiększając wydajność pracy klientów od początku do końca dążymy do osiągnięcia pozycji lidera na rynku druku wysokoprodukcyjnego".

Intelligent Quality Care - inteligentna opieka nad jakością IQ-501 firmy Konica Minolta oferuje rozszerzone opcje automatycznej kontroli, weryfikację jakości druku łącznie z wykrywaniem smug, plam oraz skaz. Wysokiej jakości wydruki utrzymują maksymalną stabilność nawet podczas wysokonakładowych zadań, zaś lepsze pasowanie i wyższa jakość przekładają się na zwiększenie całkowitego wolumenu poprawnych wydruków. Nowe maszyny oferują wysoce niezawodny cykl pracy wynoszący nawet 2,5 miliona ark. rocznie, przy czym pojemność tonerów jest dwukrotnie większa niż w przypadku wcześniejszych modeli. "IQ-501 jest dla nas wyróżnikiem - powiedział Olaf Lorenz. - Podczas gdy inni producenci mają podobną technologię druku, wierzymy, że nasze unikalne urządzenie do automatycznej kontroli w linii wyróżnia nas wśród porównywalnych urządzeń.”

Zarówno seria drukarek AccurioPress, jak i IQ-501 Intelligent Quality Care są projektowane i oferowane wyłącznie przez Konica Minolta.

Na podstawie informacji firmy Konica Minolta opracowała AN