Pierwszy system Komori Impremia NS40 gotowy do beta testów
29 paź 2019 08:55

Firma Komori poinformowała, że jej system Impremia NS40, wykorzystujący technologię druku nanograficznego Landa, rozpocznie seryjną produkcję po targach drupa w przyszłym roku.

Producent ogłosił, że pierwszym beta testerem maszyny będzie japoński producent opakowań z papieru i tektury - Shinwa Factory, wieloletni klient Komori. Będzie to czterokolorowa, jednostronna wersja maszyny cyfrowej w formacie B1, która może pracować z prędkością 6500 ark./min.

Rok temu Komori wyraziło nadzieję, że pierwsze testy maszyny będą mogły rozpocząć się na początku br. Prace nad rozwojem maszyny zajęły jednak więcej czasu, zanim mogła ona zostać dostarczona do klienta. Dopiero teraz firma poinformowała, że realizuje wysyłkę pierwszej maszyny.

Satoshi Mochica, prezes i dyrektor generalny Komori, mówi: „Ten 40-calowy arkuszowy system druku nanograficznego osiąga wysoką jakość i wysoką wydajność, o jakiej wcześniej nie słyszano. System nadaje drukowi blask i połysk, który jest cechą nanoatramentu, ożywiając fakturę papieru, a ponadto może dokładnie wydrukować najdrobniejsze szczegóły. Jesteśmy przekonani, że Impremia NS40 może znacznie przyczynić się nie tylko do rozszerzenia obecnego biznesu Shinwa Factory, ale także być doskonałym narzędziem do rozwoju firmy na nowych rynkach, oferując wartość dodaną. ”

Sama drukarnia przewiduje polepszenie stanu swojej działalności dzięki instalacji technologii nanodruku. Firma produkuje wiele krótkich serii opakowań, a ok. 40 proc. tych zleceń wymaga 2000 lub mniej arkuszy, co stwarza wąskie gardło dla istniejących maszyn offsetowych.

„Możemy się spodziewać, że wielkość produkcji Impremia NS40, o prędkości drukowania 6500 ark./min i bardzo krótkim czasie wymiany, znacznie przekroczy nasze obecne możliwości drukowania offsetowego” - komentuje dyrektor fabryki Shinwa, Yasunari Yamazaki.

Nowa maszyna będzie również używana do tworzenia dokładniejszych wydruków próbnych, precyzyjniej dopasowanych do kolorów offsetowych. Do tej pory firma traciła czas, próbując dopasować wydruki próbne przed przejściem do pełnego cyklu produkcyjnego.

„Dzięki systemowi Impremia NS40 kolory prawie nie rozmazują się na wydrukach próbnych i produkowanych seryjnie, dzięki czemu możemy dostarczyć naszym klientom produkty drukowane, z których będą zadowoleni, bez praktycznego sprawdzania - kontynuuje Yamazaki. - Nawet w przypadku większych nakładów będziemy wykonywać najdokładniejsze dopasowanie cyfrowych i offsetowych tonów barw, dążąc do sytuacji, w której praktyczne sprawdzanie wydruku nie jest konieczne.”

Na podstawie informacji Print Bussines opracowała AP

error: Kopiowanie zabronione!