Zmiana na szczycie Rady Nadzorczej firmy Heidelberg
30 paź 2019 08:26

Na posiedzeniu Rady Nadzorczej firmy Heidelberg w dniu 28 października br. dr Siegfried Jaschinski poinformował zarząd, że złoży rezygnację z mandatu członka Rady Nadzorczej i stanowiska przewodniczącego Rady Nadzorczej Heidelberger Druckmaschinen AG, ze skutkiem od 30 listopada 2019 r. - a więc przed końcem jego kadencji.

Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny firmy Heidelberg, podziękował dr. Siegfriedowi Jaschinskiemu w imieniu całego zarządu: „Dziś żałujemy decyzji dr. Siegfrieda Jaschinskiego, ale szanujemy jego życzenie rezygnacji z powodów osobistych. W imieniu wszystkich pracowników Heidelberga i całego zarządu chciałbym mu podziękować. Odegrał on kluczową rolę w kształtowaniu rozwoju naszej firmy - szczególnie w trudnych latach kryzysu finansowego i zmian strukturalnych w branży poligraficznej - z wielkim zaangażowaniem i wielką pasją.”

Dr Martin Sonnenschein, partner i dyrektor zarządzający firmy konsultingowej A.T. Kearney, ma zostać nowym członkiem i przewodniczącym Rady Nadzorczej. Rada Nadzorcza, bez odrębnego głosowania, wybrała dr. Martina Sonnenscheina na przewodniczącego Rady ze skutkiem od 1 grudnia 2019 r., najwcześniej jednak ze skutkiem od dnia, w którym dr Martin Sonnenschein zostanie powołany do Rady Nadzorczej na mocy postanowienia sądu.

„Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać pana Sonnenscheina jako kandydata na stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej zgodnie z moją sugestią. Dzięki temu zarząd ma bardzo kompetentnego i doświadczonego doradcę, szczególnie w zakresie dalszego rozwoju modelu biznesowego, cyfryzacji i transformacji firmy” - powiedział Siegfried Jaschinski.

Martin Sonnenschein (55) w ostatnich latach z powodzeniem wdrożył wiele dużych programów transformacji cyfrowej oraz projekty dotyczące wzrostu i innowacji przemysłowych na całym świecie, koncentrując się na usprawnieniach operacyjnych oraz nowych modelach biznesowych. Przed dołączeniem do A.T. Kearney absolwent inżynierii przemysłowej z Karlsruhe zajmował stanowiska kierownicze w firmach Daimler-Benz InterServices, E-Plus Mobilfunk i Thyssen-Krupp.

„Nie mogę się doczekać współpracy z naszym nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej, Martinem Sonnenscheinem. Dzięki swojej bogatej wiedzy specjalistycznej i doświadczeniu w zarządzaniu będzie odgrywał cenną rolę w koncentracji Heidelberga na wymaganiach przyszłości” - powiedział Rainer Hundsdörfer.

Firma zapowiedziała, że niezwłocznie zwróci się do sądu o powołanie dr. Sonnenscheina na członka Rady Nadzorczej.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg opracowała AP