Biodegradowalna folia Clarifoil w ofercie Wolff Trading
31 paź 2019 11:17

Wolff Trading Sp. z o.o., jeden z liderów w sprzedaży materiałów do uszlachetniania druku, rozpoczął współpracę z amerykańskim koncernem Celanese w zakresie biofolii z octanu celulozy marki Clarifoil.

Folie Clarifoil są w całości produkowane z surowców odnawialnych. Wytworzone ze specjalnego gatunku pulpy drzewnej objętej certyfikatem PEFC, oferują zrównoważoną alternatywę dla folii na bazie paliw kopalnych. Nadają się do kompostowania zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych, dając konsumentom kontrolę nad bezpiecznym zutylizowaniem opakowania, niezmiernie ważnym w dobie rosnącego problemu z jednorazowymi opakowaniami, których natura nie jest w stanie sama rozłożyć.

Folie są przeznaczone do laminowania na zimno i dostępne w grubościach 14-24 µm oraz do okienek w grubościach 14-250 µm. Folie o grubości 14-115 µm posiadają certyfikat na biodegradowalność.

Folia posiada wysokie walory estetyczne: jest przejrzysta i posiada wyjątkowy połysk, co wynika z zastosowania wysokiej jakości składników i wyjątkowego procesu odlewania. Charakteryzuje się także wysoką przepuszczalnością pary wodnej, jest wodoodporna oraz posiada barierę na tłuszcz i oleje.

Dzięki powyższym zaletom folie Clarifoil znajdują zastosowanie do laminowania opakowań premium, opakowań biodegradowalnych oraz do wklejania okienek.

Zastosowanie folii Clarifoil pomaga opakowaniom wyróżnić się, co zwiększa szanse na sprzedaż produktu.

Opracowano na podstawie informacji firmy Wolff Trading