Memjet z nowym szefem ds. rozwoju atramentów i materiałów eksploatacyjnych
3 lis 2019 00:49

Firma Memjet poinformowała, że John Ortiz dołączył do firmy jako wiceprezes ds. atramentów i materiałów eksploatacyjnych. Ortiz będzie odpowiedzialny za kierowanie strategią w zakresie rozwoju i produkcji atramentów wykorzystywanych w technologiach VersaPass, DuraLink i DuraFlex, a także będzie sprawował pieczę nad działem rozwoju atramentów i primerów stosowanych w przyszłych technologiach Memjet.

Ortiz, przed dołączeniem do Memjet, pełnił funkcje kierownicze w firmie HP przez ponad dwadzieścia lat. Jako dyrektor ds. zarządzania produktami był odpowiedzialny za produkty dla osobistych systemów HP, systemów drukujących i druku 3D. Ponadto kierował działaniami firmy HP ds. zrównoważonego rozwoju i środowiska, a także działami badań i rozwoju, rozwoju atramentów oraz produkcji.

Ortiz zajmował również kierownicze stanowisko w firmie Microsoft i służył jako porucznik w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych.

„Receptura atramentu ma kluczowe znaczenie dla rozwoju druku cyfrowego i jego ekspansji na nowe rynki - mówi Len Lauer, dyrektor generalny w firmie Memjet. - Przywództwo Johna, w połączeniu z jego rozległym doświadczeniem i wiedzą branżową, jest zapewnieniem, że postępy firmy Memjet w zakresie atramentów będą zaspokajać potrzeby tego rozwijającego się rynku zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości.”

„Druk cyfrowy stale zyskuje na znaczeniu. Atramenty Memjet - a także primery, które opracowujemy - umożliwiają większej liczbie drukarń doświadczanie wartości druku cyfrowego, otwierając drogę do zróżnicowanych podłoży, rynków i zastosowań, jednocześnie zmniejszając ilość odpadów i ewentualność narażenia na toksyczne materiały - mówi Ortiz. - Moim zadaniem i pracą mojego zespołu będzie dopilnowanie, aby atramenty Memjet nadal wspierały potrzeby użytkowników na wszystkich rynkach i we wszystkich możliwych zastosowaniach.”

Na podstawie informacji firmy Memjet opracowała AP