ECO-PERFECT-DRY schnie szybciej niż inne farby
4 lis 2019 10:51

Intensywne prace badawcze prowadzone przez międzynarodowego producenta farb do druku, firmę hubergroup, zaowocowały powstaniem nowej serii offsetowych farb arkuszowych ECO-PERFECT-DRY, przyjaznych dla środowiska i wyjątkowo szybko schnących. Certyfikowane i stworzone zgodnie z koncepcją Cradle-to-Cradle na poziomie srebrnym farby, które właśnie trafiają na rynek, umożliwiają skrócenie procesu produkcji i są przeznaczone do druku komercyjnego. Jak przekonuje hubergroup, to doskonały wybór do realizacji tych zleceń, które z uwagi na dalszą obróbkę arkuszy nie powinny być odstawione do wyschnięcia.
Wprowadzenie farb na rynek poprzedziła seria kosztownych testów koncentrujących się na optymalizacji procesu schnięcia. Z myślą o praktycznym przetestowaniu możliwości nowych farb inżynierowie hubergroup nawiązali współpracę z niemiecką firmą Onlineprinters. Bernd Groh, globalny menedżer ds. produktów i portfolio rozwiązań arkuszowych/UV w hubergroup, wyjaśnia: „Ważne było dla nas dokładne zrozumienie interakcji między parametrami schnięcia a wydajnością suszenia – i dlatego mówimy tu o kinetyce schnięcia. Dzięki tej wiedzy ECO-PERFECT-DRY cechuje unikalna prędkość schnięcia, która pomaga drukarzom przyspieszyć procesy obróbki”.
hubergroup zależało na zrealizowaniu jeszcze jednego celu: uczynienia nowych farb wyjątkowo przyjaznymi dla środowiska. W efekcie tych wysiłków ECO-PERFECT-DRY nie tylko nie posiadają w swym składzie oleju mineralnego ani kobaltu, ale również cechują się optymalnym balansem CO2. Tym samym idealnie nadają się do wykorzystania przez firmy wrażliwe na kwestie ochrony środowiska.

Na podstawie informacji hubergroup opracował TK