Nowa seria ploterów Canon imagePROGRAF TA
4 lis 2019 09:03

Canon prezentuje najnowszą serię wielkoformatowych, niskonakładowych (imagePROGRAF TA-20 = 110 str. A1 na miesiąc lub mniej; imagePROGRAF TA-30 = 80 str. A0 na miesiąc lub mniej) ploterów imagePROGRAF TA przeznaczonych dla środowisk biznesowych i administracji. Dwa nowe modele to 24-calowe urządzenie nabiurkowe TA-20 oraz 36-calowy ploter wielofunkcyjny TA-30 – niedrogie rozwiązania z intuicyjnym w obsłudze interfejsem, będące wszechstronną odpowiedzią na różnorodne potrzeby dynamicznych środowisk, oczekujących wysokiej jakości materiałów do szerokiej gamy zastosowań.

Najlepsze funkcjonalności serii TA wywodzą się z zaawansowanych serii imagePROGRAF TX i TM. Urządzenie wykorzystuje m.in. technologię Air Feeding System (AFS), która utrzymuje papier płasko, dzięki czemu głowice drukujące mogą precyzyjnie nanosić atrament bez ocierania się o podłoże. Powoduje to, że ploter produkuje obraz o wyższej jakości i dokładności. Co więcej, drukarki zoptymalizowano w celu zmniejszenia hałasu podczas pracy, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w niewielkich przestrzeniach biurowych i urzędowych, w których poziom hałasu musi być ograniczony do minimum. Kompaktowa, zwarta konstrukcja umożliwia postawienie drukarek przy (a nawet „na”) biurku!

Potrzebujesz dokładnych kopii rysunków technicznych lub architektonicznych z zachowaniem wyrazistych linii i ostrego tekstu? A może projekt wymaga od ciebie druku grafik w bardzo żywych barwach i chcesz zachwycić klienta podczas proofingu? Drukuj precyzyjne wykresy postępu projektów i swobodnie wieszaj je w biurze. Drukuj błyszczące bannery przyciągające uwagę klientów. Materiały dydaktyczne, harmonogramy itp. – wszystko to wydrukujesz za pomocą ploterów serii imagePROGRAF TA. Dzięki specjalnej technologii atramentów można nawet stworzyć materiały do zastosowań zewnętrznych.

Junichi Wachi, dyrektor Large Format Printing EMEA w Canon Europe, zauważa: „Dostrzegamy rosnące zapotrzebowanie rynku na drukowanie rysunków CAD bezpośrednio na placach budowy, łatwego tworzenia plakatów we własnym zakresie lub drukowania wielkoformatowych grafik, które przyciągną uwagę uczniów na zajęciach. Nasza nowa seria imagePROGRAF TA jest odpowiedzią na wszystkie te potrzeby związane z drukowaniem wielkoformatowym. Podstawowe technologie z rodziny imagePROGRAF, takie jak Air Feeding System i atrament LUCIA TD, zostały przeniesione do nowej serii urządzeń, dzięki czemu można teraz korzystać z szerokiego portfolio wydruków, produkowanych w najwyższej jakości obrazu bezpośrednio w miejscu pracy”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

cript>