Quad rezygnuje z druku książek
5 lis 2019 12:02

Po opublikowaniu swoich wyników finansowych za 3. kwartał, który zakończył się 30 września 2019, amerykański potentat drukarski Quad/Graphics poinformował o planowanym zbyciu swoich aktywności związanych z drukiem książek w ramach kontynuowanej optymalizacji swego portfolio. Aktywności te generują obrót w wysokości 200 mln USD.

Quad, którego wielkość obrotów w 2018 r. wyniosła 4,1 mld USD, zajmuje pod względem wartości drugie miejsce w druku książek w Stanach Zjednoczonych (pierwsze należy do LSC Communications). W 2018 r. uzyskał on 1 mld USD ze sprzedaży w segmencie książek wg klasyfikacji magazynu „Printing Impressions” i deklarowanej wielkości obrotów.

„Podejmujemy śmiałe decyzje, aby przyspieszyć naszą transformację dzięki inwestycjom w naszym przedsiębiorstwie, które zapewnią długoterminowy wzrost i wartość dla akcjonariuszy, a także pozwolą nam korzystać z możliwości oferowanych przez szybko zmieniający się sektor druku” - stwierdził Joel Quadracci, dyrektor zarządzający Quad, podczas prezentacji wyników firmy w formie telekonferencji. I dodał: „Zbycie tych mało wydajnych aktywności jest logiczne, jeśli rozpatrujemy nasze portfolio produktów pod kątem naszej strategii transformacji Quad 3.0. W ciągu lat zrealizowaliśmy poważne inwestycje w naszą platformę druku książek i nasz personel, co w dłuższej perspektywie przyniesie korzyści całemu sektorowi.”

Aktywność związana z drukiem książek w Ameryce Północnej stanowi część działalności Quad od 2010 r., przejęta w ramach akwizycji World Color Press. Transakcja obejmowała 3 zakłady w stanach Kentucky, Pensylwania i Wirginia Zachodnia, zatrudniające łącznie ok. 1350 osób.

Quad zaanonsował także nowy program redukcji kosztów o 50 mln USD rocznie.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ