Mutoh ValueJet 2638X ponownie urządzeniem roku
8 lis 2019 09:48

Specialty Graphic Imaging Association (SGIA) - amerykańskie stowarzyszenie specjalistów branży druku wielkoformatowego, wybrało drugi raz z rzędu ploter Mutoh ValueJet 2638 X na drukarkę roku w kategorii „Roll-to-Roll Solvent/Latex powyżej 200 cm szerokości”.

„Oto kolejny dowód na fakt, że technologia żywiczna jest najlepszym rozwiązaniem do ekologicznego druku wielkoformatowego. W konkursie SGIA, w łączonej kategorii drukarek wielkoformatowych, obejmującej plotery ekosolwentowe i lateksowe w kategorii powyżej 80 cali wygrał ponownie Mutoh ValueJet 2638X. Przypomnijmy, iż rok temu w kategorii do 80 cali zwyciężył za oceanem Mutoh ValueJet 1624X. Podwójne zwycięstwo utwierdza nas w przekonaniu, że seria ValueJet X jest topowym rozwiązaniem eko na rynku” - mówi Paweł Stania z firmy Atrium Centrum Ploterowe, będącej polskim dystrybutorem ploterów Mutoh.

Mutoh ValueJet 2638X to najszersza drukarka żywiczna w portfolio japońskiego producenta. Technologia żywiczna oznacza, że plotery tej serii drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS, których skład bazuje głównie na żywicach.

„Plotery żywiczne Mutoh ValueJet serii X od kilku lat są najczęściej wybieranymi maszynami z naszej oferty. Za ich sukcesem stoją japońska stabilność i solidność wykonania, a także finalna jakość końcowego wydruku przy zachowaniu wysokiej produktywności. W zależności od potrzeb można dobrać model od 137 przez 162 do 260 cm szerokości roboczej” - dodaje Paweł Stania.

Prędkość maksymalna sięga w zależności od modelu od 15 do ok. 100 m2/h w przypadku dwugłowicowych modeli 1638X i 2638X.

Szeroki gamut kolorystyczny atramentów UMS pozwala drukować „korporacyjne” kolory, gdyż pokrycie palety Pantone C wynosi aż 83 proc. (z 4 kolorów CMYK). To najwięcej w branży produkcyjnych drukarek wielkoformatowych.

Mutoh ValueJet 2638X obsługuje materiały o szerokości do 2600 mm. Szerokość robocza (zadruku) wynosi przy druku 2-kierunkowym 2590 mm. Urządzenie drukuje z maksymalną rozdzielczością 1440x1440 dpi, jednakże rozdzielczość 540x720 dpi daje już bardzo zadowalające efekty. W trybie Quality ploter drukuje z prędkością 16 m2/h. Natomiast w najczęściej wybieranych trybach produkcyjnych łączących jakość i wydajność osiągamy 39 m2/h. Prędkość w trybie Billboard wynosi 49 m2/h.

Mutoh ValueJet 2638X daje szerokie możliwości produkcji. Za jego pomocą można drukować: grafiki samochodowe, banery reklamowe i wyborcze, plakaty, etykiety, rollupy, backlity, fototapety, obrazy, reprodukcje i fotografie.

„Przewagą tego plotera w porównaniu z najpopularniejszymi maszynami 1,60 m jest oczywiście szerokość, pozwalająca zrealizować duże grafiki bez potrzeby łączenia brytów. Co więcej, sporą część zleceń można drukować w „poziomie” zamiast w „pionie”, co pozwoli zwiększyć produktywność drukarni - kontynuuje Paweł Stania.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

cript>