Kyocera wprowadza pierwszą maszynę produkcyjną
14 lis 2019 09:30

Firma Kyocera Document Solutions, specjalizująca się w produkcji rozwiązań do druku dokumentów, wchodzi na rynek maszyn produkcyjnych ze swoim pierwszym rozwiązaniem do druku atramentowego – TASKalfa Pro 15000c.

Maszyna, którą można łatwo zintegrować z istniejącymi procesami produkcji, odpowiada na zapotrzebowanie na druk do 1 mln stron A4 miesięcznie. Drukuje z wysoką prędkością 150 str. A4/min i rozdzielczością 600 dpi na papierach o gramaturze od 56 do 360 g/m2, w formatach od A6 do SRA3.

TASKalfa Pro 15000c potrzebuje na rozgrzanie mniej niż 120 sekund, a pierwszy druk pojawia się po 5,5 sekundy. Jej modularna budowa pozwala na dostosowanie do różnych rozmiarów i potrzeb przedsiębiorstw; można np. wyposażyć ją w opcje wykańczania i pojemnik na 14 310 arkuszy.

Jedną z zalet maszyny jest łatwość jej utrzymania. Dzięki koncepcji ograniczenia liczby części ruchomych do minimum, konstruktor zmniejszył ryzyko awarii. Dodatkowo części te w wielu przypadkach mogą być wymieniane przez samego użytkownika.

Dlaczego producent drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych włączył się do gry na rynku produkcyjnego druku atramentowego? Marcel Ebbenhorst, odpowiedzialny za produkcję w firmie Kyocera, wyjaśnia: „Inkjet umożliwia personalizację i kastomizację produkowanych w dużych ilościach druków na papierze. Technologia ta nie jest dla nas zupełną nowością, ponieważ posiadamy duże doświadczenie w produkcji głowic do druku atramentowego. Są one często używane w maszynach naszych konkurentów, co jest dowodem poważania, jakim cieszymy się w tym specjalistycznym segmencie rynku. Nadszedł czas, abyśmy wprowadzili własną maszynę do produkcji wysokonakładowej.”

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

 

cript>