Heidelberg sprzedał oddział Hi-Tech Coatings
21 lis 2019 12:07

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) sprzedała oddział Hi-Tech Coatings, zajmujący się powłokami/lakierami wykorzystywanymi w produkcji opakowań, etykiet oraz w druku komercyjnym, oddziałowi Industrial Solutions Group (ISG) należącemu do Innovative Chemical Products Group (Grupa ICP), czołowego producenta opakowań, etykiet i przezroczystych powłok z amerykańskiego Itasca. Zbycie oddziału stanowi element realizacji planu Heidelberga, czyli skoncentrowaniu biznesu na kluczowych aktywnościach oraz uaktualnieniu gamy oferowanych rozwiązań. Hi-Tech Coatings opracowuje i produkuje ponad 1000 produktów i preparatów przyjaznych dla środowiska, w przeważającej części powłok i lakierów wodnych i UV, w swych fabrykach w brytyjskim Aylesbury, holenderskim Zwaag oraz północnoamerykańskim Taylor. W wyniku sprzedaży wszystkie trzy fabryki i ok. 60 pracowników trafią do oddziału ISG. Skutkiem transakcji staje się dodatkowo zawiązanie strategicznego partnerstwa między Heidelbergiem i Grupą ICP, które zagwarantuje w przyszłości utrzymanie dostępu klientów Heidelberga do portfolio produktów służących do powlekania/lakierowania. Wartość sprzedaży wyniosła 38,5 mln euro; Heidelberg spodziewa się, że transakcja przyniesie jednorazowy dochód w wysokości około 20 mln EUR.

„W efekcie analizy naszego portfolio i koncentracji na głównej działalności uznaliśmy, że wycofujemy się z produkcji własnych powłok do opakowań i druku - podkreśla Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny Heidelberga. - Wykorzystamy pozyskane środki do dalszej realizacji naszych strategicznych inwestycji na przyszłość na drodze ku transformacji cyfrowej.”

Strategiczne partnerstwo z ICP Group gwarantuje, że produkty ICP Group będą sprzedawane za pośrednictwem niemieckiego koncernu.

„Strategiczne partnerstwo z ICP Group pozwoli nam oferować naszym klientom rozszerzone portfolio lakierów - powiedział prof. dr Hermann, członek zarządu Lifecycle Solutions. - Nade wszystko chcemy dalej zwiększać udział materiałów eksploatacyjnych w naszym rozwijającym się biznesie kontraktowym. Dlatego w przyszłości zamierzamy nadal pokładać zaufanie w produktach Hi-Coatings oraz Grupy ICP.”

„Z radością witamy pracowników Hi-Tech Coatings w rodzinie ICP oraz nawiązanie długoterminowej, strategicznej współpracy z Heidelbergiem - powiedział Doug Mattscheck, dyrektor generalny Grupy ICP. - Czekamy na chwilę, gdy zaoferujemy klientom Heidelberga oraz Hi-Tech Coatings wyjątkową obsługę i szeroką gamę produktów i zaprezentujemy nasze dogłębne zaangażowanie na rzecz innowacyjności oraz dalszego rozwoju.”

Na podstawie informacji firmy Heidelberg opracował TK