Xerox zamyka globalne centrum doskonałości inkjet we Francji
25 lis 2019 08:58

Sześć lat po zakupie firmy Impika Xerox zamyka swoją spółkę zależną w południowej Francji, która dotychczas stanowiła światowe centrum kompetencji w zakresie druku atramentowego, i sprowadza cały dział rozwoju do Stanów Zjednoczonych. Pracę straci 141 osób.

Xerox przejął Impikę w 2013 roku i od tego czasu wprowadził na rynek atramentowe maszyny Brenva (na papier w arkuszach) oraz Rialto i Trivor (na papier w roli), rozwijając jednocześnie atrament HF (High Fusion) w celu drukowania na podłożach offsetowych bez konieczności nakładania warstwy podkładowej. Na początku tego roku amerykański koncern wprowadził model Baltoro jako następcę Brenvy, w którym wykorzystano nie tylko atrament HF, ale także własne głowice drukujące Xerox oraz transport arkuszy z serii iGen. Był to produkt opracowany w USA. Baltoro cieszy się dużym zainteresowaniem - pierwsze instalacje w Ameryce Północnej są już w trakcie realizacji. Maszyna znajduje się w brytyjskim showroomie w Uxbridge, a negocjacje w sprawie pierwszej europejskiej sprzedaży są na etapie zaawansowanym.

Firma Xerox nie wydała żadnego publicznego oświadczenia w sprawie zamknięcia francuskiego centrum doskonałości, niemniej jeden z pracowników Impiki wypowiedział się w regionalnej gazecie „La Provence”. Wszystkie badania Impiki i własność intelektualna powrócą do USA.

Na podstawie informacji z newslettera Print Business z dn. 25.11.2019 opracowała AN

error: Kopiowanie zabronione!