Szybka wymiana listwy z tworzywa sztucznego w komorze raklowej
26 lis 2019 11:49

TRESU, światowy lider w produkcji systemów komorowych, we współpracy z Flexo Concepts, wiodącym producentem tworzywowych listew raklowych stworzyli rozwiązanie umożliwiające bezpieczną wymianę listwy raklowej w komorze w zaledwie minutę. Rozwiązanie to wykorzystuje komorę raklową z systemem zaciskowym z serii XL oraz przystosowaną do niej plastikową listwę raklową TruPoint. Do systemów zaciskowych z serii XL należą mimośrodowe systemy zaciskowe „E-Line”, dostosowane do listew o grubościach do 1,0 mm, oraz pneumatyczne systemy zaciskowe „P-Line”, dostosowane do listew o grubościach do 1,25 mm. Rozwiązanie to uzupełnia szeroką gamę rozwiązań TRESU w zakresie mocowania tradycyjnych ostrzy stalowych.

Steffan Warming Rasmussen, kierownik ds. rozwoju biznesu, TRESU Americas komentuje: „Listwy z tworzywa sztucznego są znacznie grubsze niż metalowe, przez co zazwyczaj wymagają zabezpieczenia śrubami. Seria uchwytów z serii XL, opracowanych przez TRESU we współpracy z Flexo Concepts, dostosowuje się do większych grubości bez niewygodnych śrub, dzięki czemu wymiana listwy tworzywowej w komorach TRESU jest tak samo szybka, łatwa i bezpieczna jak wymiana listwy stalowej. ”

Zamknięte komory TRESU regulują przepływ farb i lakierów przy zmniejszonej interwencji operatora. Wyposażone w opatentowany przez firmę system uszczelnień komory zapewniają utrzymanie ciśnienia i przepływu na pożądanym poziomie. Zapobiega to wyciekaniu farby oraz dostawaniu się powietrza, redukując zanieczyszczenie i pienienie się farby oraz gwarantując dokładny transfer farby do kałamarzyków wałka rastrowego.

Komory raklowe TRESU z systemem zaciskowym z serii XL wraz z kompatybilnymi listwami raklowymi Flexo Concepts mogą być zamontowane na dowolnym zespole drukowym flekso i są one dostępne za pośrednictwem dystrybutora TRESU oraz Flexo Concepts - firmy Graw Sp. z o.o.

Opracowano na podstawie informacji firmy Graw

error: Kopiowanie zabronione!
cript>