Artemis Open House
2 gru 2019 09:12

Polski dystrybutor marki Artemis zaprasza 5 grudnia do Opola, gdzie można będzie pośród 20 maszyn zobaczyć „w akcji” aż trzy „trzymetrówki” tej marki.

Od wielu lat nad Wisłą maszyny marki Artemis cieszą się niesłabnącą popularnością i są doceniane w działalności produkcyjnej.

„Jesteśmy dumni, kiedy do rozwoju danej drukarni przyczyniła się nasza drukarka i kiedy do rozbudowy mocy produkcyjnych wybierane jest drugie czy trzecie takie samo urządzenie. To świadczy o tym, że te maszyny się po prostu sprawdzają w biznesie i codziennej pracy - mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutora urządzeń Artemis w Polsce. - Kto jeszcze nie miał okazji poznać naszych maszyn, zapraszamy 5 grudnia do Opola, gdzie w naszym Centrum Demonstracyjnym zaprezentujemy trzy urządzenia: dwie maszyny solwentowe i premierową drukarkę Pulsar 2 LED-UV.”

Artemis Pulsar 2 to ploter LED-UV o szerokości druku 3,20 m, który charakteryzuje się stabilną konstrukcją oraz ciężkim systemem podawania i odbioru mediów dostosowanym do materiału o tak dużym ciężarze jak plandeki. Przypomnijmy, że plandeki cechują się nawet 2x większą gramaturą od standardowego banera reklamowego, dlatego system prowadzenia materiału odgrywa bardzo ważną rolę.

„Jesteśmy dumni, że pierwszy egzemplarz Pulsara 2 już drukuje w Polsce. Wybrała go firma specjalizująca się właśnie w plandekach – zdradza Paweł Stania. - Ale nie jest tajemnicą, że urządzenie znajdzie zastosowanie także w wydrukach reklamowych”.

W Pulsarze 2 zastosowano system prowadzenia mediów bez rolek dociskowych, co znacznie zwiększa gamę stosowanych podłoży w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań i „tradycyjnych” ploterów 3,20 m. Drukarka posiada cztery niezależne strefy podsysu, które mają za zadanie przyciągać materiał do stołu, aby leżał płasko w momencie przejazdu karetki drukującej.

Za posuw materiału oprócz systemu rolowego odpowiadają potężne silniki Panasonic o mocy 750 wat. Innym unikalnym elementem są przemysłowe szyny i ciche prowadnice THK. Maszyna waży aż 2500 kg, co świadczy o jej produkcyjnym charakterze. Wyposażona jest we wbudowaną stację roboczą z monitorem i oprogramowaniem.

Pulsar drukuje standardową paletą atramentów CMYK, ale to dzięki wykorzystaniu dodatkowego atramentu białego można zadrukowywać materiały różnych kolorów.

Ploter wyposażony jest w zależności od konfiguracji w szybkie głowice Konica Minolta 1024 z kroplą 6 lub 13 pl. W 4 pasach ploter drukuje nawet 60 m2/h.

Atramenty LED-UV stosowane w ploterze Artemis Pulsar 2 są ekologiczne, bezzapachowe, cechują się brakiem lotnych związków organicznych, nie generują ozonu. Sama technologia jest także ekonomiczna, gdyż lampy LED-UV pobierają znikome ilości energii (w odróżnieniu od np. technologii lateksowych) i charakteryzują się wydłużoną żywotnością, przez co wielokrotnie rzadziej się je wymienia.

Artemis Pulsar 2 z uwagi na małą kroplę atramentu pozwoli realizować praktycznie każde zlecenie: od precyzyjnego druku w jakości fotograficznej materiałów do wewnątrz, takich jak backlity, tkaniny i softfilmy (wykorzystywane jako podświetlane sufity, ścianki czy sklepowe kasetony), poprzez tapety, płótna, papiery billboardowe, na ciężkich banerach i plandekach skończywszy. Wydruki są od razu suche i gotowe do dalszej obróbki, montażu czy wysyłki.

Trendy wskazują, że coraz bardziej popularne będą lekkie banery do zadruku LED. Ich gramatura, 2-3-krotnie niższa od klasycznych banerów przy zachowaniu wytrzymałości, a także oszczędności wynikające z niskiej wagi to niepowtarzalne atuty. Dodatkowo zastosowanie polietylenu (PE) zamiast PVC pozwoli na poddanie ich recyklingowi. Największe marki, które wdrażają działania proekologiczne, już rezygnują z materiałów zawierających PVC, dlatego też zadruk takich nośników w technologii LED np. na ploterze Artemis Pulsar 2 to przyszłościowe rozwiązanie.

Innym ciekawym nośnikiem, do jakiego warto wykorzystać ten ploter, są tzw. soft filmy, czyli elastyczne, wytrzymałe i lekkie nośniki z możliwością podświetlenia. Jest to materiał coraz częściej wykorzystywany w naszym kraju, a na kontynencie azjatyckim jest dominujący. Jego atutami są duża szerokość (do 3,20 m), możliwość składania, łączenia, łatwy transport, atrakcyjna cena i aspekt wizualny.

Oprócz Pulsara zostaną jeszcze zaprezentowane drukarki solwentowe Artemis KM 3208 oraz Artemis Vector.

„Artemis serii KM to drukarka, która na przestrzeni kilku lat doczekała się kilkuset instalacji, nierzadko po dwa, trzy egzemplarze w jednym miejscu. Można ją śmiało nazwać bestsellerem. Na Artemis Open House zaprezentujemy udoskonalony model, który dzięki nowej, podwójnej grzałce jest w stanie dosuszać materiał zadrukowywany z prędkością do 160 m2/h w przypadku konfiguracji 4-głowicowej i 260 m2/h w wariancie z 8 głowicami na pokładzie” - zapowiada Paweł Stania.

Udział w Artemis Open House jest bezpłatny po rejestracji na stronie dystrybutora – Atrium Centrum Ploterowe.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium