Ikonos Super Baner
11 gru 2019 13:58

Na rynek trafił właśnie Ikonos Super Baner, baner do zadruku cyfrowego o gramaturze 140 g/m2. To 3-4 razy mniej niż klasyczne banery, a dodatkowo materiał jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu można go stosować na tablicach reklamowych, billboardach, płotach, konstrukcjach banerowych bez obaw, że przy mocniejszym podmuchu ulegnie porwaniu. Ikonos Super Baner jest oferowany w różnych szerokościach, z najpopularniejszym 3,20 m włącznie.

„To ultralekki i mocny materiał, mocniejszy od najmocniejszych banerów! - mówi Paweł Stania z działu marketingu dystrybutora, firmy Atrium Centrum Ploterowe. - Wyobraźmy sobie sytuacje praktyczne, np. wniesienie sporego wydruku na stok narciarski lub w inne trudno dostępne miejsce. Klasyczny, około 500-gramowy baner jest kłopotliwy w noszeniu z uwagi na duży ciężar właściwy. Ten problem jest 3-4 razy mniejszy, kiedy użyjemy Super Banera Ikonos. Prawda, że działa to na wyobraźnię… i kręgosłup?

Drugim przykładem „z życia wziętym”, przy którym docenimy niską gramaturę banera, jest montaż na konstrukcjach. Lżejszy baner oznacza możliwość zastosowania lżejszych konstrukcji. To przekłada się na wymierne korzyści finansowe. O bezpieczeństwie samego aplikatora nawet nie trzeba przekonywać.

Kolejne oszczędności odnajdziemy podczas transportowania takich materiałów. Lżejszy materiał to niższy koszt.

Warto także zauważyć, że niska gramatura przekłada się na większe nawoje. Dla wymagających producentów proponujemy jumbo-role. Standardowo są to role 100-metrowe, czyli 2 razy dłuższe niż klasyczne banery. Takie dłuższe nawoje to kolejne korzyści wynikające z ich użytkowania” - tłumaczy Paweł Stania.

Klasyczne banery wykonane są z PVC. Super Baner wykonany jest z PE, co potwierdza stosowna deklaracja REACH. Oznacza to, że materiał ten łatwo poddaje się recyklingowi. Jak przekonuje Paweł Stania, to kolejna oszczędność, nie tylko finansowa, ale także globalna dla środowiska. Składy banerów, które zalegają w magazynach, to wymierne koszty, gdyż zużywają powierzchnię magazynową i narażają na kary w momencie nieprawidłowej utylizacji.

Należy także wspomnieć, że Super Baner można zadrukowywać w ekologicznej technologii LED/UV.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, jest to materiał z wykończeniem matowym, jasnym kolorem białym na froncie i z czarnym tyłem. Minimalny indeks bieli równy jest 85, współczynnik Delta E na poziomie 1.5, miękkość porównywalna z PVC, łatwość zgrzewania, odporność na rozdarcie, przekłucie, gniecenie i UV.

IKONOS Super Baner jest już dostępny w sprzedaży.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium