Konica Minolta wchodzi na rynek produkcji wysokonakładowej
12 gru 2019 14:15

Na początku przyszłego roku firma Konica Minolta po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje swój nowy sztandarowy produkt – urządzenie do produkcji wysokonakładowej, oparte na technologii tonerowej. Wejście na rynek wysokowydajnej produkcji będzie – jak zapowiada firma – niezwykle ważnym, globalnym krokiem Konica Minolta.

„Firma Konica Minolta od jakiegoś już czasu obecna jest w segmencie wysokowydajnego druku. Wprowadzone przez nas w 2017 r. urządzenie AccurioPress C6100 zostało bardzo dobrze przyjęte przez rynek. Tylko w naszym kraju odnotowaliśmy 10 instalacji tych maszyn, na świecie są ich setki – podkreśla Michał Wiśniewski, production printing &solutions product manager w polskim oddziale Konica Minolta. – Wciąż jednak nie mieliśmy w swojej ofercie maszyny, która pozwoliłaby nam go zdobyć. Nasza nowa propozycja nie tylko otwiera przed nami duże możliwości, ale może także w najbliższej przyszłości zmienić strukturę graczy na tym rynku, a naszą firmę – jak mamy nadzieję - wysunie na pozycję jednego z jego liderów. Obecnie Konica Minolta swoje udziały na rynku produkcji wysokonakładowej ocenia na około 11 proc., nasze plany sięgają 25 proc. w roku 2021 i dzięki nowym urządzeniom ten plan jak najbardziej staje się realny”.

Będzie to możliwe, jak zapowiada firma, dzięki możliwościom nowych maszyn. Druk z prędkością 140 str./min, wysoka jakość i niezawodność – to tylko niektóre ich cechy wymieniane przez producenta. „Mimo spadających nakładów – mówi Michał Wiśniewski - rynek wciąż potrzebuje rozwiązań, które są przygotowane do bardzo dużych obciążeń, zwiększają wydajność produkcji i umożliwiają redukcję strat produkcyjnych. Jeśli chodzi o polskie realia – potrzeby w tym zakresie są również duże, stąd wysoko oceniany przez nas potencjał tego sektora (...). Wychodzimy więc z naszą propozycją nie tylko bez kompleksów i ograniczeń, bo nasze najnowsze rozwiązania przewyższają możliwości urządzeń konkurencyjnych, ale także „z przytupem”: 70 mln wydruków, jeśli chodzi o żywotność naszych nowych maszyn to imponujący wynik; wydajność, która sięga 2,5 mln nakładów miesięcznie to kolejny parametr, którym możemy się pochwalić; możliwość obsługi mediów bannerowych o wymiarach 330x900 mm (co poszerza możliwości produkcyjne o bannery, okładki do książek, karty menu, plecki do kalendarzy i wiele innych produktów); obsługa podłoży do 450 g/m2 – to tylko niektóre ich cechy. Parametry tych urządzeń nie tylko dogoniły konkurencję, ale w wielu aspektach ją wyprzedziliśmy”.

Wprowadzając na rynek nowe rozwiązanie, Konica Minolta wyszła z założenia, że obecnie poszukiwania firm, które specjalizują się w produkcji wysokonakładowej bądź myślą o tego rodzaju działalności, idą w kierunku urządzeń, które charakteryzować będą przede wszystkim niezawodność i wysoka wydajność. „Również w tym wypadku nasza propozycja nie ma sobie równych – mówi Michał Wiśniewski. - Nowa „inteligentna” funkcja automatycznej kontroli (AIT) wprowadzona jakiś czas temu w maszynach AccurioPress, a konkretnie w dedykowanym im module IQ-501, zastosowana także w nowej serii maszyn, jest bezkonkurencyjna. To stworzony przez Konica Minolta, autorski system sterowania i kontroli obrazu, zapewniający pełną automatyzację procesu drukowania. Wpływa pozytywnie na wydajność i niezawodność produkcji, a przede wszystkim eliminuje błędy i szczegółowo o nich raportuje. Obniża także koszty – poprzez redukcję próbnych wydruków, zaangażowanie przy tym maszyn i ludzi, dzięki czemu drukarnia zyskuje wymierne korzyści ekonomiczne. W tym ostatnim aspekcie ważny jest także koszt wydruku jednej kolorowej strony A4 (przy 90 proc. pokryciu) – jest on niższy niż w urządzeniach konkurencyjnych o niemal 30 proc.”

Michał Wiśniewski podkreśla także wysoką jakość, jaką oferują nowe urządzenia: „Jakość, jaką oferują nasze nowe urządzenia, jest bardzo wysoka i pozwala osiągać zdumiewające efekty. Dzięki temu mogą być one doskonałym uzupełnieniem parku maszyn offsetowych, bądź – dzięki personalizacji – nasze nowe maszyny mogą być alternatywą dla tradycyjnego offsetu. Brak przestojów w maszynie, wysoka automatyzacja produkcji, szybkość druku – to przekłada się na biznes każdej drukarni (...) i ma pozytywny wydźwięk ekonomiczny - produkcja z naszymi nowymi maszynami może stać się zdecydowanie bardziej opłacalna, bo jej koszty będą niższe, a firma będzie mogła w tym samym czasie wyprodukować znacznie więcej. Nie mniej ważny jest aspekt ekologiczny – również w tym zakresie drukarnia zyskuje bardzo dużo. (...) Pierwsze testy urządzenia AccurioPress C14000 z klientami z Polski już za nami. Wszystkim zainteresowanym chcemy natomiast zaprezentować je na przełomie lutego i marca i już dziś serdecznie zapraszamy do spotkania z nami podczas premierowej prezentacji, o której poinformujemy niebawem. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu zapowiadającego naszą nową propozycję”.

Film można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/hAa2w4kcRLo.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta

error: Kopiowanie zabronione!
cript>