Premiera nowej folii typu SL
17 gru 2019 08:41

12 grudnia miała miejsce 27. edycja warsztatów teoretyczno-praktycznych pt. „Aplikacje samochodowe od A do Z”, podczas której zadebiutowała na polskim rynku folia wylewana typu SL.

Uczestnicy grudniowej edycji warsztatów organizowanych przez Atrium i IKONOS jako pierwsi w kraju mieli okazję poznać i sprawdzić na żywo możliwości nowej folii wylewanej Grafityp GT38SL.

„Oznaczenie SL oznacza z j. angielskiego „slideability”. Oznacza to, że premierowa folia ma bardzo niską przyczepność początkową, umożliwiającą poślizg folii na oklejanej powierzchni. Obrazując to, możemy położyć wydruk na masce samochodu i swobodnie go przesunąć w celu jego spozycjonowania. Następnie po docisku i termicznym utrwaleniu folia charakteryzuje się już wysoką przyczepnością końcową. Oczywiście mamy jeszcze kilkadziesiąt minut na ewentualne poprawki, gdyż ta i inne folie wylewane Grafityp umożliwiają repozycjonowanie” - mówi prowadzący szkolenie Jakub Soluch z firmy Atrium Centrum Ploterowe. - Pierwsze oceny z użytkowania tych folii zarówno przez trenerów-praktyków, jak i początkujących aplikatorów są bardzo wysokie, i nie jest to opinia „na zamówienie”, tylko rzetelne porównanie do „klasycznych” folii wylewanych różnych marek.”

Dystrybutorem materiałów Grafityp/Ikonos w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

Kolejne szkolenia z cyklu „Aplikacje samochodowe od A do Z” odbędą się na wiosnę 2020 roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium