ALTANA przejmuje firmę Schmid Rhyner AG
20 gru 2019 09:14

Grupa ALTANA, producent chemii specjalistycznej, przejmuje szwajcarską firmę Schmid Rhyner AG, dostawcę lakierów powierzchniowych, i tym krokiem zapewnia strategiczną rozbudowę swego oddziału ACTEGA. „Przejmując Schmid Rhyner podążamy ścieżką strategii ALTANA polegającej na rozwoju wartości w drodze celowych akwizycji” - wyjaśnia Martin Babilas, dyrektor generalny ALTANA AG.

Schmid Rhyner specjalizuje się w rozwiązaniach do wykańczania po druku. W 2018 r. jej sprzedaż wyniosła blisko 50 mln euro; firma zatrudnia ok. 80 pracowników i sprzedaje produkty do ponad 100 krajów na całym świecie. Siedziba przedsiębiorstwa uruchomionego w 1880 r. mieści się w szwajcarskim Adliswil; posiada ono również spółkę-córkę w amerykańskim New Jersey. Schmid Rhyner oferuje jakościowe lakiery matowe i błyszczące o funkcji ochronnej, a także specjalne rozwiązania wyposażone w efekty optyczne. Firma tworzy również innowacyjne produkty dla branży druku cyfrowego.

„Przejmując Schmid Rhyner AG wzmacniamy nasze kompetencje w zakresie technologii wykorzystywanych w tej branży - wyjaśnia Thorsten Kröller, prezes oddziału ACTEGA w firmie ALTANA. - Pozwoli nam to otworzyć się na nowe rynki oraz aplikacje, zwłaszcza w sektorze opakowań giętkich i druku cyfrowego.”

Jakob Rohner, dyrektor generalny Schmid Rhyner AG: „Nasz zespół przyjął z entuzjazmem wejście w skład ACTEGA. Schmid Rhyner skorzysta z szerokich kanałów dystrybucyjnych dla dobra przyszłego rozwoju.”

Na podstawie informacji Grupy ALTANA opracował TK