Palm Paper inwestuje 93 mln euro w swój angielski zakład
31 gru 2019 09:49

Niemiecki producent papieru, firma Palm Paper zainaugurowała w swoim angielskim zakładzie King's Lynn, który świętuje w br. 10-lecie, budowę dwóch nowych instalacji przyczyniających się do ochrony środowiska. Te „dwie wielkie inwestycje”, jak określono je w komunikacie grupy, mają wartość 80 mln funtów szterlingów, czyli ok. 93,80 mln euro.

Zakład King's Lynn o zdolności produkcyjnej 400 000 ton papieru rocznie specjalizuje się w produkcji standardowego papieru gazetowego do druku coldset, heatset i flekso, a także gatunków ulepszonych.

20 mln funtów szterlingów pozwoliło na zainstalowanie sortowni makulatury, w której oddzielane są papiery przeznaczone do odfarbiania od innych rodzajów papieru i kartonu. „Papiery do odfarbiania są kierowane przez ruchome taśmy bezpośrednio do maszyny papierniczej w zakładzie. Pozostałe papiery wychodzące z sortowni są odsprzedawane na rynku” - wyjaśnia producent.

Druga instalacja (60 mln funtów szterlingów) to kocioł parowy, dostarczający parę dla suszarni zakładu oraz energię elektryczną dla całej papierni.

Palm Paper spodziewa się, że dzięki tej technologii uda się zmniejszyć emisję CO2 o 80 000 ton rocznie.

Grupa Palm z siedzibą w Aalen (Niemcy) składa się z trzech dywizji: Palm Paper, Palm Recycling i Palm Packaging, zatrudniających łącznie w Europie ok. 4000 osób.

Palm Paper posiada pięć papierni: trzy w Niemczech, jedną w Anglii i jedną we Francji.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ