Doug Edwards dyrektorem ds. technologii w EFI
9 sty 2020 19:44

Amerykański koncern EFI mianował weterana technologii druku dr Douglasa Edwardsa na stanowisko dyrektora ds. technologii (CTO – Chief Technology Officer). Edwards zastępuje długoletniego lidera technologii Ghilada Dziesietnika, który przeszedł na emeryturę po prawie 25 latach spędzonych w EFI - ostatnie 14 jako CTO. Edwards, który dziś przejmuje nowe obowiązki, ma za sobą długą karierę jako starszy kierownik działu druku i technologii badań i rozwoju. Bezpośrednio przed tą nominacją Edwards był dyrektorem zarządzającym Xaar plc z siedzibą w Anglii, wiodącego dewelopera technologii atramentowych głowic drukujących dla druku przemysłowego oraz prezesem Xaar 3D Ltd - spółki joint venture z firmą Stratasys Ltd., zajmującą się drukiem 3D.

Przed dołączeniem do Xaar w 2015 r. Edwards był prezesem działu Digital Printing and Enterprise Business firmy Kodak odpowiedzialnym za opakowania fleksograficzne, druk funkcjonalny, rozwiązania elektrofotograficzne, komercyjne i konsumenckie rozwiązania atramentowe. Wcześniej Edwards kierował działem Prepress Solutions w firmie Kodak, do której dołączył z firmy Kodak Polychrome Graphics (KPG), joint venture firmy Eastman Kodak i Sun Chemical Corporation, gdzie był wiceprezesem ds. badań i rozwoju. Piastował także wyższe stanowiska kierownicze w dziedzinie badań i rozwoju w International Paper, Zeneca Specialties (dawniej ICI Colors & Fine Chemicals) oraz Ilford Photographic Ltd w Wielkiej Brytanii.

 "Doug posiada jedno z najlepszych zapleczy technologicznych w naszej branży i łączy technologię z udokumentowanymi osiągnięciami biznesowymi"- powiedział prezes i dyrektor generalny EFI Jeff Jacobson. - EFI szczyci się zapewnianiem swoim klientom przewagi konkurencyjnej poprzez utrzymywanie ich w czołówce technologicznej. Miałem przyjemność ściśle współpracować z Dougiem - kiedy byłem prezesem KPG, jak również dyrektorem operacyjnym w dziale komunikacji graficznej firmy Kodak - i nie mogę sobie wyobrazić lepszej osoby w naszej branży, która mogłaby poprowadzić rozwój strategiczny i technologiczny EFI.”

Edwards, który pracuje w siedzibie głównej EFI w Manchester w stanie New Hampshire posiada tytuł magistra w dziedzinie chemii i doktora w dziedzinie materiałów organicznych - oba z Uniwersytetu Londyńskiego. Ma na swoim koncie kilka patentów, prac naukowych i książek na takie tematy, jak przewodnictwo półprzewodnikowe i materiały fotograficzne. Opublikował również badania w zakresie barwienia tkanin, w tym prace nad zachowaniem roztworu wodnego barwników anionowych dla włókien tekstylnych.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI