CCL Label stworzyła ekologiczną folię rękawową
10 sty 2020 11:53

Firma CCL Label stworzyła ekologiczny materiał do produkcji etykiet termokurczliwych, który ułatwi branży opakowaniowej realizację jej planów odzysku zużytych surowców. Materiał EcoFloat jest zgodny ze standardami zgodności firmy CCL i został opracowany z myślą o poprawie procesu flotacji stosowanego w przypadku butelek z PET.

Rośnie presja na producentów materiałów foliowych, od których oczekuje się spełniania standardów nakładanych przez stowarzyszenie APR (Association of Plastic Recyclers) w USA oraz przez platformę EPBP (European PET Bottle Platform) w Europie. EcoFloat zaprojektowano w taki sposób, by spełniał ich oczekiwania zarówno pod względem ekonomicznym, jak i środowiskowym, przy jednoczesnej poprawie wyglądu i wrażeń dotykowych związanych z obcowaniem z produktem.

EfoFloat to materiał foliowy wykonany z poliolefin o wysokiej czystości, opracowany z myślą o umożliwieniu odzysku zużytego PET w jakości umożliwiającej jego ponowne wykorzystanie w produkcji nie gorszej jakości opakowań (bottle-to-bottle). Cechuje się wartością TD (skurcz po obwodzie opakowania) większą od 60%; ma grubość 50μ i może być poddawany obróbce w warunkach typowych dla obróbki folii TD.

Na podstawie informacji CCL Label opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!