Firma SATO wprowadza na rynek nową drukarkę
10 sty 2020 10:17

Firma SATO, pionier rozwiązań auto-ID i etykietowania na skale światową wprowadza na rynek inteligentną drukarkę etykiet CT4-LX. Drukarka została wyposażona w kolorowy panel dotykowy LCD gwarantujący intuicyjność obsługi, dzięki czemu jest przyjazna dla operatorów o różnym poziomie umiejętności. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca i jest przeznaczone dla wielu sektorów w różnych regionach geograficznych

Dywersyfikacja gospodarki skutkuje postępującym niedoborem wykwalifikowanej siły roboczej i tworzy bardziej konkurencyjny rynek pracy. W efekcie sektory handlu detalicznego, magazynowania, transportu i logistyki, produkcji żywności i opieki zdrowotnej stoją w obliczu wspólnego wyzwania, jakim jest pozyskanie i utrzymanie zasobów ludzkich w zakładach pracy, w których drukowane są etykiety zawierające dane zmienne. W efekcie powstaje rosnąca potrzeba poprawy wydajności pracy w mniej liczebnych i bardziej zróżnicowanych zespołach.

Biorąc pod uwagę te potrzeby, firma SATO zaprojektowała drukarkę CT4-LX tak, aby była intuicyjna w obsłudze oraz przydatna przy wielu różnych stanowiskach pracy, dzięki czemu z urządzenia może korzystać każdy pracownik w dowolnym miejscu i czasie.

Precyzja w działaniu

CT4-LX jest czymś więcej niż zwykłą drukarką etykiet. To inteligentne urządzenie, które może usprawnić działalność operacyjną, ułatwiając wykonywanie istniejących działań i pracę z istniejącymi aplikacjami. W efekcie drukarka pozwala użytkownikom drukować etykiety bez komputera i może łączyć się z wieloma urządzeniami peryferyjnymi. Funkcja redukcji odpadów automatycznie wykrywa pierwszą etykietę w celu zmniejszenia ilości odpadów.

Łatwość obsługi

Drukarka CT4-LX została zaprojektowana tak, aby była łatwa w obsłudze dla każdego operatora, niezależnie od kompetencji. Urządzenie wyposażono w duży kolorowy panel dotykowy TFT LCD o przekątnej 4,3″, umożliwiający przygotowywanie etykiet w intuicyjny sposób. Wszelkie błędy można szybko naprawić z pomocą nieskomplikowanych instrukcji lub filmu instruktażowego. Drukarka ułatwia również wykonywanie podstawowych operacji, takich jak pozycjonowanie etykiet i taśm dzięki szeroko otwieranemu mechanizmowi pokrywy. 

Niezakłócona praca

Drukarka CT4-LX ma niewielkie rozmiary i jest przystosowana do pracy w różnych środowiskach. Wyświetlacz obsługuje menu w 31 językach i drukowanie odbywa się aż w 47 językach. Drukarka CT4-LX została zaprojektowana jako wszechstronny model, który może być stosowany przez operatorów na całym świecie. Wbudowana funkcja profilu nośnika umożliwia rejestrację i zapisywanie ustawień dla każdej etykiety.

Z nieskrywaną radością przedstawiam Państwu niezwykle atrakcyjne, inteligentne urządzenie o kompaktowych rozmiarach, które stanowi całkowicie nową kategorię wśród drukarek kodów kreskowych” – powiedział Hayato Shindo, prezes SATO International. „Ogromny potencjał CT4-LX drzemie w różnorodności dodatkowych funkcji, z jakich mogą korzystać użytkownicy z różnych sektorów w celu optymalizacji swoich działań. We współpracy z naszymi klientami i partnerami przekuwamy pomysły w rzeczywiste rozwiązania”.

Drukarka CT4-LX będzie prezentowana na targach NRF 2020 w Nowym Jorku w dniach 12-14 stycznia 2020 roku. 

Łączność

Dzięki wysoce konfigurowalnej technologii aplikacji, drukarka CT4-LX może pełnić wiele zadań w zakresie etykietowania.Dzięki technologii AEP można tworzyć aplikacje, które umożliwiają m.in. automatyczne aktualizowanie cen lub modyfikację kodu kreskowego (SKU) w celu ograniczenia pracy wykonywanej ręcznie. Możliwe jest również podłączenie smartfona do czytnika, aby umożliwić konsumentom drukowanie etykiet wysyłkowych na paczkach.

Dzięki zastosowaniu proaktywnej zdalnej diagnostyki, czyli usług SOS (SATO Online Services), użytkownicy uzyskują szybkie wsparcie techniczne, co eliminuje przestoje w pracy. Dzięki SOTI Connect, użytkownicy CT4-LX mogą zdalnie aktualizować oprogramowanie, dostosowywać konfiguracje i ustawienia oraz inicjować czynności konserwacyjne, jednocześnie gromadząc dane i zapobiegając przestojom w pracy. Przyjazny dla użytkownika interfejs i funkcje zdalnego wsparcia technicznego pozwalają zarządzać drukarkami firmy SATO przez cały okres ich użytkowania. W ten sposób można zapewnić pełną wydajność oraz niezawodność urządzeń przez całą dobę, od konfiguracji ustawień wstępnych do wycofania z eksploatacji, obniżając całkowity koszt posiadania systemu etykietowania.

Drukowanie RFID

Model CT4-LX RFID może odczytywać i kodować etykiety RFID w pasmach UHF i HF. W typowych sytuacjach uzyskanie stabilności zapisu za pomocą urządzenia przenośnego wymaga wprowadzenia oddzielnych ustawień konfiguracji dla każdego typu etykiety RFID. Nowa funkcja CT4-LX RFID umożliwia stabilne i szybkie, automatyczne odczytywanie i kodowanie etykiet RFID w paśmie UHF. Więcej atrybutów funkcji RFID zostanie wprowadzonych wkrótce. W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do kontakt z lokalnym oddziałem sprzedaży.

* Konwersja opiera się na średnim kursie wymiany 1 dolar amerykański = 110,92 jenów japońskich

Opracowano na podstawie informacji firmy Sato

error: Kopiowanie zabronione!
cript>