Duplo Polska na targach RemaDays Warsaw 2020
15 sty 2020 11:24

Duplo Polska po raz kolejny zaprezentuje swoją ofertę podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Stoisko firmy, o 12 m2 większe niż przed rokiem, będzie jednym z większych podczas imprezy.

Podczas targów Duplo Polska będzie prezentować iSaddle – ceniony na świecie system do broszurowania, który również w Polsce służy użytkownikom w codziennej produkcji. Prezentowana wersja urządzenia będzie posiadać możliwości indeksowania stron. Oznacza to, że każdy arkusz broszury może mieć inny format, dzięki czemu każda strona może być zróżnicowana również pod tym kątem.

iSaddle to w pełni zautomatyzowany, modułowy system do broszurowania i zbierania prac (drukowanych zarówno offsetowo, jak i cyfrowo o maksymalnym formacie papieru 350x610 mm), oferujący szycie siodełkowe. W systemie bigowana (również w trybie online) może być cała składka jednocześnie (w zależności od liczby arkuszy w broszurze); można tu też ustawić bigowanie zestawów (części broszur, np. po 5 arkuszy), dzięki czemu jakość finalnej broszury jest – jak podaje firma, a potwierdzają użytkownicy tych urządzeń - dużo lepsza niż z klasycznego systemu broszurującego. „Dzięki zastosowaniu tego urządzenia drukarnia może znacznie usprawnić i skrócić proces produkcji – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. – Gwarantuje ono bardzo wysoką jakość produktu końcowego, bez pękania toneru w przypadku druku cyfrowego. To kompaktowe urządzenie o dużych możliwościach, dlatego już dziś zapraszamy na nasze stoisko, aby się mu przyjrzeć podczas pracy”.

Goście odwiedzający stoisko firmy Duplo Polska będą mogli zobaczyć również pracującą lakierówkę Duplo DuSense DDC–810. Dzięki niej opakowania, etykiety, karty, okładki książek na znaczkach czy wizytówki oraz wiele innych produktów mogą zyskać – jak podaje firma – niepowtarzalny charakter. Co ciekawe - na jednym arkuszu można uzyskać tu różne grubości powłoki lakieru, a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu.

Kolejną propozycją firmy Duplo Polska będzie złociarka lakieru – QSleek. Dzięki jej zastosowaniu użytkownicy mogą nie tylko otrzymać polakierowane w urządzeniu Duplo DuSense DDC–810 arkusze, ale mogą być one dodatkowo złocone, posrebrzane lub zdobione z wykorzystaniem różnych kolorów folii metalizowanych, co zwiększa ich atrakcyjność. QSleek-380F to maszyna firmy GMP, specjalizującej się w produkcji foliarek. Można w niej metalizować wcześniej polakierowane wydruki (o grubości lakieru od 20 mikronów), o gramaturze od 150 do 400 g. Zastosowano tu specjalny wałek dociskowy, który – jak zapewnia producent – bardzo dobrze pokrywa metaliczną folią wszelkie lakierowane wypukłości, niezależnie od grubości naniesionego lakieru.

Duplo Polska zaprezentuje także wiele innych maszyn; będą to m.in. urządzenia wielozadaniowe - Docucutter 616Pro i 646iPro, urządzenia do finishingu, m.in. sztanca rotacyjna, bigówko-falcerka Touchline CF-375 oraz falcerka DF1200.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska