KBA-NotaSys zmienia nazwę
16 sty 2020 12:11

Światowy lider w dziedzinie rozwiązań do druku wysoko zabezpieczonego poinformował o zmianie od 1 czerwca 2020 swojej nazwy na Koenig & Bauer Banknote Solutions. Nowa nazwa harmonizuje z innymi markami należącymi do niemieckiej grupy i nie będzie miała żadnego wpływu na organizację i strukturę KBA-NotaSys. Zmienione logo, strona internetowa oraz powiązane elementy wizualne zostaną zaprezentowane w I kwartale br.

Firma KBA-NotaSys została założona w 1952 r. w Lozannie pod nazwą Organisation Giori, a w 1964 r. stała się De La Rue Giori. Od roku 2001 firma stanowi część grupy Koenig & Bauer i początkowo przyjęła nazwę KBA-Giori, przekształconą w 2011 na KBA-NotaSys. Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 700 osób na całym świecie: w Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Indiach i Meksyku.

KBA-NotaSys jest ostatnią jednostką należącą do grupy, która w swej nazwie zawarła Koenig & Bauer. Dodatek „Banknote Solutions” określa główną działalność przedsiębiorstwa: dostarczanie rozwiązań technologicznych do druku banknotów. Grupa Koenig & Bauer dzieli się na 4 segmenty produktowe: Sheetfed, Digital & Webfed, Flexo i Special. KBA-NotaSys należy do segmentu Special.

Na podstawie „swiss print+communication” nr 12/2019 opracowała IZ