Styczniowy VIP Event EFI
16 sty 2020 08:47

EFI i polski dystrybutor tej marki - Atrium Centrum Ploterowe - zapraszają w dniach 28-29 stycznia 2020 na VIP Event w Brukseli, podczas którego zaprezentują najnowocześniejsze urządzenia do druku LED.

Podczas 2-dniowego spotkania w europejskiej siedzibie EFI w Zaventem pod Brukselą można będzie zapoznać się z dwiema najnowszymi drukarkami wielkoformatowymi amerykańskiego producenta. Pierwsza z nich to rolowy EFI Pro 32r+ o szerokości roboczej 3,20 m, druga to „pełnowymiarowy” flatbed - EFI Pro 30f.

Pierwszego dnia uczestnicy będą mieli okazję podczas kolacji poznać innych właścicieli firm oraz zespół EFI. Drugiego dnia, już w Centrum Obsługi Klienta EFI, odbędą się demonstracje najnowszych, produkcyjnych drukarek EFI.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegóły na stronie Atrium Centrum Ploterowe.

Nowy EFI Pro 32r+ (PLUS), szybka, rolowa drukarka LED, to sukcesor EFI Pro 32r. Najbardziej zauważalna różnica między tymi modelami to wzrost wydajności z 207 na 265 m2/h.

EFI Pro 32r+ to wielofunkcyjne urządzenie, zaprojektowane tak, aby umożliwić wzrost konkurencyjności i rentowności przedsiębiorstwa. Dodatkowo posiadacze takiego urządzenia będą mogli zaoferować swoim klientom większy wybór zastosowań - włącznie z wydrukami białym atramentem, na tkaninach i wydrukami dwustronnymi - na znacznie szerszym spektrum typowych i nietypowych podłoży. A wszystko to przy niższych kosztach eksploatacji wynikających z niższego zużycia tuszu i niższych opłat za energię.

Pro 32r+ wyposażono w opracowaną przez firmę EFI technologię UltraDrop, zapewniającą jeszcze mniejszą objętość kropli i jeszcze większą kontrolę precyzji druku. Głowice drukujące w EFI Pro 32r+ wystrzeliwują krople o objętości 7 pikolitrów oraz umożliwiają nakładanie się wielu kropel na siebie (technologia zmiennej wielkości kropli w skali szarości). Jakość wydruku w wysokiej rozdzielczości przekłada się na niezrównane wygładzenie cieni, gradientów i przejść kolorów. Znakomita jakość tekstu o wielkości 4 pt, zarówno przy standardowej, jak i wysokiej jakości wydruku to mniejsza liczba tzw. satelitów i większa czytelność w każdym trybie drukowania.

Technologia utrwalania atramentu „na zimno” światłem LED pozwoli osiągnąć znacznie więcej przy mniejszym nakładzie zasobów.

Po pierwsze przekłada się to na rozszerzenie obsługiwanego zestawu podłoży, w tym tańszych i wysokiej klasy nośników specjalnych. Po drugie umożliwia zwiększenie wydajności i czasu nieprzerwanej pracy dzięki błyskawicznemu uruchamianiu i wyłączaniu oraz zmniejszeniu potrzeby konserwacji. Po trzecie, zapewnia obniżenie kosztów operacyjnych dzięki znacznemu zmniejszeniu zużycia energii (1,8 kW zamiast 10 kW) oraz mniejszej liczbie części zamiennych. Po czwarte, usprawnia kontrolę nad poziomem połysku lub matowości. Po piąte, oznacza zmniejszenie strat dzięki spójnemu odwzorowywaniu kolorów i łatwej obsłudze. Po szóste, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą korzystać z przyjaznych dla środowiska rozwiązań charakteryzujących się niską emisją LZO, mniejszym zużyciem energii oraz mniejszą liczbą części zamiennych.

EFI Pro 32r to platforma przeznaczona do druku na materiałach giętkich w szerokości do 320 cm i ciężarze do 200 kg z prędkością maksymalną do 265 m²/h, co oznacza, że mamy do czynienia z przemysłową konstrukcją przeznaczoną do druku 24/7 obsługiwaną przez jednego operatora.

Na pokładzie znajduje się 8 głowic Ricoh Gen-5 z natywną kroplą 7 pL (847 dpi) z technologią UltraDrop. Umożliwiają one osiągnięcie fotograficznej jakości druku, drobnej czcionki i nasyconych kolorów. Druk kolorem białym w trybach: tylko biały, poddruk, nadruk, aplikacje 2-stronne (kolor-biały-kolor) nie spowalnia całego procesu drukowania.

Szereg dodatkowych modułów pozwala na jeszcze większy poziom automatyzacji: moduł do druku siatek (mesh) o strukturze otwartej, moduł podświetlający backlit w czasie druku, moduł wykrywający marszczenie się materiału, moduł automatycznego drukowania dwustronnego blockoutów czy moduł półautomatycznego drukowania dwustronnego backlitów. Jest też opcja wbudowanego trymera rozcinającego wydruki w osi pionowej w czasie drukowania.

Autorskie oprogramowanie FIERY proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania „FASTRIP” pozwoli na drukowanie różnych prac na 2 rolach 1,60 m, a dodatkowa funkcja nadrukuje liczbę pozostałych metrów na rolce po zakończonej pracy.

Z kolei EFI Pro 30f to „pełnowymiarowy” flatbed LED 3x2m.

Urządzenie drukuje w ekologicznej technologii LED, pozwalającej na zadruk bezpośredni szerokiego portfolio materiałów sztywnych i giętkich takich jak: papiery, tektura, drewno, szkło, kamień, tworzywa i wielu innych, także mediów wrażliwych na wysoką temperaturę.

Stół o powierzchni 6 m2 dzieli się na 6 stref podsysu, pozwalających na zadruk różnej wielkości formatek (multiboard) bez potrzeby ich maskowania, łącznie z największymi płytami dostępnymi na rynku w rozmiarze 3x2 m. Ploter umożliwia też druk różnych lub takich samych grafik na wielu formatkach jednocześnie (także różnego rozmiaru). Formatki można oczywiście zadrukować od krawędzi do krawędzi. Grubość obsługiwanych materiałów może sięgać 10 cm.

Konstrukcję cechują precyzja i niezawodność dzięki zastosowaniu napędu liniowego zamiast paska zębatego. Płaszczyzna stołu jest regulowana z dokładnością do 50 mikronów, a większa ilość komór próżniowych przekłada się na większą kontrolę i mniejszy pobór mocy.

Dzięki podwójnej konfiguracji CMYK oraz 4 kanałom druku białym atramentem osiągamy niezwykłą produktywność, prędkość i jakość wydruków, a także doskonałe krycie i saturację koloru białego.

12 głowic grayscalowych z kroplą 7-21 pl (zmienna wielkość kropli atramentu) umożliwia szybki wydruk grafik o dużej złożoności szczegółów, w jakości fotograficznej, jak i wielkich jednokolorowych apli. Maksymalna rozdzielczość sięga 1200 dpi.

Tak jak w przypadku rolowej drukarki EFI, i tu jest możliwy druk szerokiego spektrum aplikacji: klasycznych grafik (reklamy, szyldy, opakowania, grafiki targowe, wyposażenie sklepów, dekoracje), grafik soczewkowych, nośników o nieregularnym kształcie, ciężkich materiałów itd.

Nad pracą urządzenia czuwa autorskie oprogramowanie EFI Fiery proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania „FASTRIP”, funkcją drukowania na żądanie, drukowania wstępnie zgranych plików z poziomu interfejsu drukarki i wieloma innymi funkcjami.

Maksymalna prędkość EFI Pro 30f sięga 198 m²/h.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium