Premierowe plotery Artemis na RemaDays 2020
17 sty 2020 13:14

Podczas tegorocznych targów RemaDays Warsaw Artemis zaprezentuje nowość - drukarkę LED-UV Artemis PULSAR 2 o szerokości 3,20 m. Druga maszyna w tym samym rozmiarze to polski bestseller zainstalowany w kilkuset egzemplarzach – Artemis KM 32xx. Na stoisku można będzie zobaczyć także nowy ploter laserowy Artemis SF 1390, który szybko zdobywa kolejnych polskich użytkowników.

„W Polsce od wielu lat maszyny naszej marki Artemis cieszą się niesłabnącą popularnością i są doceniane w działalności produkcyjnej, nie tylko z uwagi atrakcyjną cenę. (…) - mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutora urządzeń Artemis w Polsce.

Premierowy Artemis Pulsar 2 to ploter LED-UV o szerokości druku 3,20 m, który charakteryzuje się stabilną konstrukcją oraz systemem podawania i odbioru mediów dostosowanym do materiału o tak dużym ciężarze jakim są plandeki.

„Jesteśmy dumni, że pierwszy egzemplarz Pulsara 2 już drukuje w Polsce. Wybrała go firma specjalizująca się właśnie w plandekach. Ale nie jest tajemnicą, że urządzenie znajdzie zastosowanie także w wydrukach „reklamowych”.

Oprócz wielu (…) materiałów, które obsłuży ten ploter, warto wspomnieć o innowacyjnym materiale, jakim jest IKONOS SuperBaner. Podczas targów to właśnie na nim zaprezentujemy możliwości Pulsara 2 – zapowiada Paweł Stania. - SuperBaner to bardzo lekki baner o gramaturze 140 g, do zadruku w technologii LED-UV. Jego innowacyjne atuty to połączenie w jednym nośniku takich cech jak bardzo niska waga, bardzo wysoka wytrzymałość oraz brak PVC”.

W Pulsarze 2 zastosowano system prowadzenia mediów bez rolek dociskowych, co znacznie zwiększa gamę stosowanych mediów w porównaniu do „tradycyjnych” ploterów 3,20 m. Drukarka zawiera cztery niezależne strefy podsysu.

Za posuw materiału oprócz systemu rolowego odpowiadają silniki Panasonic o mocy 750 W. Innym unikalnym elementem są przemysłowe szyny i ciche prowadnice THK. Maszyna waży aż 2500 kg, co świadczy o jej produkcyjnym charakterze. Ploter wyposażony jest we wbudowaną stację roboczą z monitorem i oprogramowaniem.

Pulsar drukuje standardową paletą atramentów CMYK, ale to dzięki wykorzystaniu dodatkowego atramentu białego można zadrukowywać materiały różnych kolorów.

Ploter wyposażony jest w zależności od konfiguracji w szybkie głowice Konica Minolta 1024 z kroplą 6 lub 13 pl. W 4 pasach ploter drukuje nawet 60 m2/h.

Atramenty LED-UV stosowane w ploterze Artemis Pulsar 2 są ekologiczne, bezzapachowe, cechują się brakiem lotnych związków organicznych, nie generują ozonu.

Artemis Pulsar 2 z uwagi na małą kroplę atramentu pozwoli realizować praktycznie każde zlecenie. Wydruki są od razu suche i gotowe do dalszej obróbki, montażu czy wysyłki.

Oprócz Pulsara zostania zaprezentowana także druga maszyna w tym rozmiarze - Artemis KM serii 32xx.

„Artemis KM 32xx to drukarka, która na przestrzeni kilku lat doczekała się kilkuset instalacji, nierzadko po dwa, trzy egzemplarze w jednym miejscu. Można ją śmiało nazwać bestsellerem. Na targach RemaDays zaprezentujemy udoskonalony model, który dzięki nowej, podwójnej grzałce jest w stanie dosuszać materiał zadrukowywany z prędkością do 160 m2/h w przypadku konfiguracji 4-głowicowej i 260 m2/h w wariancie z 8 głowicami na pokładzie” – informuje Paweł Stania. I dodaje: „Na stoisku Artemis oprócz drukarek zaprezentujemy także urządzenia dodatkowe, takie jak plotery laserowe i naszą nowość – model SF 1390.”

ARTEMIS SF 1390 to tnąco-grawerujący ploter laserowy, przeznaczony m.in. do cięcia akrylu, tworzyw, papieru, drewna, MDF, tkanin, skóry. Urządzenie posiada obszar roboczy o rozmiarze 1300x900 mm. Moc tuby lasera można dobrać w zależności od potrzeb użytkownika: 150 W, 100 W, 80 W oraz 60 W.

Artemis SF 1390 korzysta z dwóch rodzajów stołów – tzw. plastra miodu lub panelu nożowego. Stół typu „plaster miodu” sprawdzi się przy obróbce cienkich materiałów takich jak skóra, tkaniny czy papier. Przy zastosowaniu mocnego systemu wyciągowego może posłużyć również jako stół z podsysem, co będzie skuteczne podczas obróbki materiałów wyginających się. Z kolei „stół nożowy” sprawdzi się w przypadku cięcia grubszych materiałów i większych arkuszy. Gęstość rozmieszczenia „noży” można dostosować w zależności od potrzeb.

Prędkość pracy maszyny sięga 60 cm/s, natomiast dokładność pozycjonowania wiązki lasera kształtuje się na poziomie 0,05 mm.

„Podczas targów RemaDays zaprezentujemy możliwości wycinania skomplikowanych kształtów ze sklejki czy też tworzyw, a także możliwości dodatkowego zdobienia poprzez grawerowanie” - mówi Paweł Stania.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium