CCL przejmuje Flexpol
21 sty 2020 16:09

Kanadyjski koncern CCL Industries Inc. podpisał wiążącą umowę nabycia polskiego producenta folii BOPP, firmy Flexpol za kwotę ok. 22 mln USD, co stanowi blisko 6-letni zysk płockiej spółki. Zamknięcie transakcji przewidywane jest w pierwszym kwartale 2020 roku, po uzyskaniu zgody organów regulacyjnych, po czym nowy podmiot będzie prowadził działalność pod nazwą Innovia Polska.

Flexpol powstał w 1996 roku; został założony przez Petrochemię Płock. Jest producentem polipropylenowej folii BOPP, wykorzystywanej do produkcji opakowań giętkich. Od 2004 roku Flexpol jest częścią grupy Supravis, jednego z większych graczy na rynku materiałów opakowaniowych z tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2019 roku spółka Flexpol osiągnęła wartość około 70 mln USD, a jej skorygowany zysk EBITDA wyniósł 3,7 mln USD.

„Transakcja ta daje nam nowe możliwości dostarczania folii do produkcji etykiet w Europie przy użyciu tej samej technologii, którą posiadamy w Innovia Mexico, uzupełniając istniejącą ofertę produktów z brytyjskiej operacji Innovia - powiedział Geoffrey Martin, prezes i dyrektor generalny CCL Industries Inc. – Płocki zakład jest w bardzo dobrym stanie i posiada najnowocześniejszy sprzęt w niedrogiej lokalizacji. Spodziewamy się znacznej poprawy rentowności do 2021 r. wraz ze zmianami w asortymencie produktów.”

Przejęta operacja będzie podlegała bezpośrednio Guentherowi Birknerowi, który stoi na czele Innovii na całym świecie wraz z firmami zajmującymi się etykietowaniem żywności i napojów oraz ochroną zdrowia i aplikacjami specjalnymi (CCL Food & Beverage oraz Healthcare & Specialty).

Na podstawie newslettera Labels&Labeling opracowała AN