Canon na targach RemaDays Warsaw 2020
27 sty 2020 11:25

Na lutowych Targach Reklamy i Druku RemaDays zaprezentujemy najszybsze na rynku drukarki oraz urządzenie z atrakcyjną funkcją matowego lub błyszczącego wykończenia – zapowiada Canon Polska. W Strefie Canon nie zabraknie także interesujących pokazów i możliwości spotkania z ekspertami marki.

Canon zaprezentuje odwiedzającym kilka swoich nowości. Jedną z nich jest drukarka imagePRESS C165. „To wielofunkcyjne urządzenie łączące w sobie bogate możliwości druku profesjonalnego z wbudowanymi opcjami łączności, umożliwiającymi integrację z usługami chmurowymi” – mówi Michał Młynarczyk, professional print product & applications manager w Canon Polska.

ImagePRESS C165 to technologiczna nowość – na rynek polski wprowadzona we wrześniu ub.r. Urządzenie jest przeznaczone do użytku zwłaszcza w mniejszych i średnich firmach oraz agencjach reklamowych. Wbudowane funkcje, takie jak opcje wykańczania czy obsługa różnych gramatur oraz formatów papieru, pomagają korzystać z urządzenia w warunkach pracy biurowej. Opcje przetwarzania długich arkuszy oraz zaawansowanego zarządzania profilem kolorystycznym, a także niezwykle wysoka jakość obrazu umożliwiają wykorzystanie imagePRESS C165 także do zastosowań o charakterze profesjonalnym.

Na targach RemaDays będzie można również zapoznać się z funkcjonowaniem rodziny maszyn drukujących imagePress C910, C810 i C710. „To urządzenia zaprojektowane z myślą o potrzebach dostawców usług druku, wewnętrznych działów reprograficznych, ale też małych i średnich firm, które chcą produkować wewnętrznie personalizowane materiały wysokiej jakości – wyjaśnia Michał Młynarczyk.

To trzy modele, które według zapewnień producenta osiągają najwyższą na rynku jakość druku przy zachowaniu jednocześnie kompaktowych rozmiarów. Cała rodzina urządzeń została zaprojektowana z myślą o miesięcznej produkcji do nawet pół miliona stron. Ich konstrukcja została zoptymalizowana w taki sposób, aby ograniczyć okresowe czynności konserwacyjne czy serwisowe.

Canon zapowiada również przedstawienie na targach kilku maszyn z segmentu druku średnio- i wielkoformatowego. „Do plakatów oraz dokumentów specjalistycznych, na przykład map albo planów architektonicznych, pokażemy urządzenia z serii imagePROGRAF. Nowości, jakie pojawią się na targach, to drukarka imagePROGRAF PRO-4100 oraz imagePROGRAF TX-4000 T36” – wylicza Tomasz Miękus, product business developer w Canon Polska.

Drukarka imagePROGRAF PRO-4100 jest profesjonalnym urządzeniem, umożliwiającym drukowanie obrazów w maksymalnej rozdzielczości 2400 dpi. Z kolei imagePROGRAF TX-4000 T36 to wielofunkcyjna maszyna, dająca możliwość symultanicznego skanowania, kopiowania i drukowania dokumentów.

W Strefie Canon nie zabraknie urządzeń do druku w wielkim formacie, takich jak drukarka Océ Colorado 1650 z funkcją matowego lub błyszczącego wykończenia. Dzięki wykorzystaniu unikatowego atramentu UVgel firmy Canon, a także technologii Océ FLXfinish, stanowiącej nowe podejście do utwardzania diodami LED, urządzenie może stworzyć zarówno błyszczące bannery, jak i eleganckie matowe tapety. Aplikacje na dowolnym podłożu mogą być gięte bez ryzyka pękania nadruku. A wszystko to bez zmiany atramentu i nośnika, co znacząco zwiększa szybkość oraz łatwość wykorzystania drukarki.

Producent podkreśla także wyjątkowe osiągi nowoczesnych ploterów z rodziny Océ Arizona. Maszyny, które Canon zaprezentuje podczas RemaDays, cechują się łatwością obsługi, niezawodnością, solidnością oraz prędkością do 52,8 m² na godzinę, co kluczowe w wykorzystaniu o charakterze profesjonalnym. Ich konstrukcja pozwala drukować na dowolnym nośniku, a dzięki wykorzystaniu najjaśniejszego białego atramentu firmy Océ plotery Arizona umożliwiają wysokiej jakości wydruki z doskonałym efektem Ich użytkownicy mogą także skorzystać z Océ Touchstone - zintegrowanej technologii wielowarstwowego druku do zastosowań graficznych i dekoracyjnych z możliwością tworzenia efektów teksturowych.

Tak jak w ubiegłych latach, stoisko tworzone przez Canon Polska na targach RemaDays będzie połączeniem przestrzeni ekspozycyjnej i produkcyjnej. Odwiedzający będą mogli nie tylko zapoznać się z najnowszymi produktami firmy, ale i prześledzić cały proces drukowania na różnorodnych nośnikach.

Jak zapowiadają organizatorzy, każdy z klientów będzie mógł samodzielnie sprawdzić nowe zastosowania podłoży i aplikacji, najnowsze trendy w druku czy obecną ofertę tapet Canon. Z przygotowanej ekspozycji będzie można dowiedzieć się, które atramenty zachowują stuletnią trwałość, jak uzyskać eliksir intensywnego wydruku oraz porównać wydruki dokonane w różnych dostępnych technologiach. W Strefie Canon nie zabraknie także ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą z gośćmi wydarzenia.

Aby wziąć udział w targach RemaDays Warsaw 2020, należy wypełnić formularz bezpłatnej rejestracji dostępny na stronie https://www.canon.pl/business/insights/events/remadays/.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon