LSC Communications zamyka trzy drukarnie
27 sty 2020 12:53

Aby „stawić czoło poważnym zmianom strukturalnym w branży”, amerykański potentat druku LSC Communications (obroty 3,8 mld USD) poinformował o zamknięciu trzech swoich drukarń w Stanach Zjednoczonych. Zakłady te, w których według prasy amerykańskiej zatrudnionych jest 1700 pracowników, mają zostać zamknięte do lipca 2020.

„Przy wielu tytułach drukowanych głównie cyfrowo, ograniczających częstotliwość ukazywania się, liczbę stron i/lub wykonanie bądź też w ogóle likwidowanych, naszą strategią jest dostosowanie naszej platformy do tych tendencji występujących w branży” - stwierdza w komunikacie Thomas J. Quinlan III, zarządzający LSC.

Od ogłoszenia fiaska porozumienia dotyczącego fuzji LSC i Quad/Graphics w lipcu 2019 (patrz „Poligrafika” nr 7/2019 - red.) w wyniku procedur antymonopolowych, LSC było zmuszone podjąć serię działań w celu wzmocnienia swojej pozycji operacyjnej i finansowej – wyjaśnia Thomas J. Quinlan.

Według najnowszych informacji LSC zamknie 8 zakładów produkcyjnych w różnych sektorach swojej aktywności i zredukuje liczbę zatrudnionych o 2500 osób (z łącznej liczby 21 000 zatrudnionych).

Wyniki finansowe III kwartału 2019 wykazują obroty w wysokości 83 mln USD, tj. mniej o 17,9 proc. w porównaniu z III kwartałem 2018 (- 9,3 proc. po wyrównaniu).

Równolegle z zamykaniem zakładów LSC inwestuje w poprawę swoich rozwiązań do mailingu oraz przenoszenie kluczowego wyposażenia, a także wprowadza strategiczne zmiany w swoim łańcuchu zaopatrzenia.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ