Oberon RTR3300 – nowy ploter Agfy
4 lut 2020 14:25

Agfa poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego modelu Oberon RTR3300, wzbogacającego jej portfolio rozwiązań do wielkoformatowego druku cyfrowego, bazujących na technologii inkjetowej UV LED. Jest to urządzenie pracujące w trybie „z roli na rolę” i zadrukowujące różne media giętkie o szerokości 3,3 m.
Nowy model w ofercie firmy Agfa jest dostępny w dwóch wariantach: 4-kolorowym z dodatkową bielą oraz 6-kolorowym. W trybie „ekspresowym” Oberon RTR3300 osiąga prędkość 150 m2/h, przy zachowaniu – jak zapewnia producent – najwyższej jakości obrazu. W trybie „produkcyjnym” urządzenie pracuje z prędkością 85 m2/h. Wśród dodatkowych jego zalet Agfa wymienia opcję drukowania z dwóch zwojów jednocześnie (o szerokości 1,6 m w przypadku każdego z nich), co podwaja wydajność przy realizacji nieco węższych zamówień.
Jak podaje producent, atramenty UV LED dedykowane ploterowi Oberon RTR3300 zostały zoptymalizowane pod kątem zastosowania w urządzeniu podłoży giętkich oraz sprawnego ich zadrukowywania w różnych wariantach kolorystycznych. Uzyskały one najwyższą ocenę w ramach certyfikacji Greenguard Gold, co oznacza, że spełniają najbardziej rygorystyczne standardy rynkowe względem emisji związków chemicznych do atmosfery, a realizowane z ich udziałem wydruki mogą być umieszczane w zamkniętych pomieszczeniach takich jak szkoły czy placówki ochrony zdrowia.
Agfa podkreśla, że Oberon RTR3300 obsługuje bardzo szerokie spektrum materiałów, które znajdują zastosowanie w różnorodnych aplikacjach.
Nowy ploter został wyposażony w chłodzone powietrzem promienniki LED oraz – jak podaje Agfa – unikalny, chłodzony wodą stół, który utrzymuje w strefie drukowania temperaturę pokojową. Te funkcje umożliwiają zastosowanie wielu podłoży aplikowanych z roli, a przy tym wrażliwych na wysokie temperatury. Dodatkową, nową funkcją jest dedykowana opcja zadrukowywania siatek typu mesh.
Producent podkreśla, że przy projektowaniu urządzenia brane były pod uwagę takie aspekty jak: wygoda w jego użytkowaniu, sprawna obsługa i bezproblemowe działanie. W pracy operatora dużym ułatwieniem ma być m.in. specjalny system podawania mediów, które mogą być szybko wprowadzone nawet przez jedną osobę. „Inteligentna” funkcja wielu kolejek z pracami ma natomiast – jak podkreśla Agfa - zapewnić prostsze planowanie zadań, z pełnym podglądem dostępnych aktualnie podłoży. W przypadku zleceń realizowanych w trybie „żądanie” przydatna może być – zdaniem producenta – dedykowana opcja „swobodnego opadania”, redukująca ilość generowanych odpadów. Podświetlana skrzynka znajdująca się tuż przy strefie zadruku umożliwia natychmiastową ocenę jakości prac typu backlit. Natomiast podwójna kurtyna świetlna ma – w założeniach producenta – zapewnić ciągłość pracy, w kontekście braku zakłóceń i generowania zbędnych odpadów, nawet gdy operator nieświadomie znajdzie się w strefie bezpieczeństwa.
Ploter Oberon RTR3300 ma swój światowy debiut na targach C!Print, odbywających się w Lyonie (Francja) w dniach 4-6 lutego. Urządzenie to będzie również jedną z atrakcji stoiska firmy Agfa podczas wystawy Fespa (Madryt, 24-27 marca br.).
Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa

error: Kopiowanie zabronione!
cript>