Chroma tworzy „poligraficzne Allegro”
14 lut 2020 08:28

Drukarnia internetowa Chroma proponuje firmom udział we wspólnej platformie e-commerce. Program Reseller 3.0 to przeniesienie do branży poligraficznej modelu z powodzeniem zastosowanego przez takie firmy jak Booking.com, Amazon czy Allegro.

Polscy przedsiębiorcy pokochali platformy internetowe, poprzez które mogą sprzedawać swoje produkty i usługi, od książek i ubrań, poprzez mieszkania na wynajem, aż po wizyty lekarskie i wycieczki. Model platformy, w której oprogramowanie jest spoiwem współpracy partnerskiej, obejmuje kolejne branże. Firmy sprzedające swoje produkty na platformie otrzymują nowe ścieżki rozwoju, klienci zaś zyskują dostęp do szerszej oferty. Drukarnia internetowa Chroma wierzy, że ten model dobrze sprawdzi się także w branży poligraficznej.

Program Reseller 3.0 polega na oddzieleniu sprzedaży od najbardziej kosztownych elementów e-commerce. Dotychczas sprzedaż materiałów drukowanych wymagała wielu inwestycji w maszyny, oprogramowanie i pracowników. Dopiero w następnej kolejności można było tworzyć kreatywne produkty.

Te kosztowne elementy biznesu online uczestnicy programu, resellerzy, otrzymują do swojej dyspozycji. To przede wszystkim sklep internetowy Chroma.pl, czyli oprogramowanie do prezentowania, konfigurowania i zamawiania wizytówek, ulotek, plakatów, kalendarzy i innych produktów poligraficznych; również wsparcie działu obsługi klienta oraz konsultantów technicznych przez cały okres trwania współpracy.

Kto może przystąpić do programu i zostać resellerem? Wszystkie agencje reklamowe, marketingowe, public relations, drukarnie, ale też inne firmy, które chcą poszerzyć zakres usług o sprzedaż swoim dotychczasowym klientom produktów poligraficznych.

Korzyści z Programu Reseller 3.0 mają wszyscy. Sprzedawcy, którzy nie są obecni w sieci na zadowalającą ich skalę, zyskują nowy kanał dystrybucji. Klienci mogą natomiast liczyć na szerszy asortyment i szybszą dostawę produktów poligraficznych.

Jeśli działasz w e-commerce, masz dużą bazę klientów i szukasz sposobów na zwiększenie zysku, zapraszamy do współpracy. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w linku.

https://www.chroma.pl/pl/partnership-b2b

Opracowano na podstawie informacji firmy Chroma